Sezóna 2020/2021 UKONČENA!

Letošní sezóna obsahovala pouze devět zápasů…

Právě dnes přišlo definitivní razítko na to, co jsme všichni, ač neradi, očekávali. Amatérské fotbalové soutěže v sezóně 2020/2021 byly po půlroční “Covidové” přestávce zrušeny. Přestože se FAČR snažila, několikrát restart soutěží posunula, vládní opatření stále nedovolují návrat amatérských fotbalistů k mistrovským, ale ani přátelským zápasům.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

VV FAČR při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Pro SK Jankov to znamená, že v následujících dnech a týdnech budou hráči trénovat v omezených podmínkách tak, aby splnili všechna vládní omezení a nařízení. V případě takového rozvolnění, které by dovolilo sehrát alespoň přátelská utkání, vedení klubu zareaguje a nějaké utkání se pokusí domluvit.