Václav Jirkovský: Druhý poločas už soupeř nestíhal

TJ Spartak Trhové Sviny – SK Jankov 1:5 (1:2) / Přípravné utkání

Trenér Jankova Petr Kadlec mohl až ve třetím přípravném utkání vybírat z většího počtu hráčů. I díky tomu, že do druhého poločasu vlétli hladoví vlčáci z lavičky, hosté po změně stran dominovali a zaslouženě zvítězili 5:1. Vítěznou trefu zaznamenal střelec, řekněme, málo očekávaný. Po akci Lovičky si Václav Jirkovský krátce za hranicí pokutového území zpracoval míč a druhým dotykem je poslal do horního růžku branky. Sváteční střelec se spolu s trenérem ujal hodnocení sobotního zápasu.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Předposlední přípravné utkání jsme sehráli s jedním z favoritů na postup do krajského přeboru. K dispozici jsme tentokrát měli téměř celý kádr a tak jsme mohli poprvé vyzkoušet určité věci směrem k nadcházejícím mistrovským utkáním. První poločas se hrálo oboustranně vyrovnané utkání. Nám vázla kombinace v přechodové fázi, kdy jsme měli zbytečně moc doteků a celkově jsme se, proti dobře hrajícím domácím, složitě dostávali do nebezpečných situací. Druhý poločas jsme převzali do své režie a udávali jsme tempo hry. Přidali jsme tři branky po pěkných akcích a zaslouženě zvítězili.

Václav Jirkovský, hráč SK Jankov: „Do Trhových Svinů jsme jeli s cílem hrát co nejvíce na balónu proti atraktivnímu a běhavému týmu. Za úmorného vedra se hrál z mého pohledu vyrovnaný první poločas, ve kterém jsme vstřelili dvě branky a před koncem poločasu jednu inkasovali. Druhý poločas už soupeř nestíhal a my po pěkných akcích přidali ještě tři branky.“