SK Jankov “B” – FK Borek 1:2 (1:0)

V nedělním odpoledni přijel na dubenské “Hajské” leader okresního přeboru FK Borek. Hosté byli v roli jasného favorita, což bodově potvrdili, ale na těsnou výhru se možná nečekaně nedřeli. Jankovsko-dubenská rezerva šla v prvním poločase díky brance Marka Kociana do vedení, které favorit otočil až po obrátce dvěma góly v rozmezí čtyř minut. V tabulce udržel první pozici bez ztráty bodu.

První poločas rozhodně nabídl mnohem atraktivnější podívanou. Hosté sice udávali tempo hry, byli aktivnější, ale i Jankov “B” vystrkoval růžky. Třeba jako v 17. minutě, kdy domácí na útočné polovině vybojovali míč, ale následná Mizerova střela postrádala větší přesnost. Borek předvedl pěknou akci po dvaceti minutách hry, kterou zakončil Horejš lobem do tyče. Na druhé straně po dlouhém nákopu zase nezafungovala domluva mezi stopery, čehož mohl využít Beníšek, ale branku přestřelil. Do nečekaného vedení se Jankov “B” dostal ve 24. minutě, kdy skvělou a obětavou práci Mizery s Beníškem zužitkoval následným sólem a přesným zakončením osmnáctiletý Marek Kocian – 1:0. O vyrovnání se vzápětí pokusila dvojice Hájek – Hanžl, Šturma vyrazil na roh. O dvě minuty později utekl po levé straně Horejš, přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Hájka, jehož dělovka zamířila vysoko nad. Blizoučko byl hostující tým k vyrovnávající trefě ve 33. minutě, jenže poskakující míč v malém vápně nikdo z hráčů Borku nedokázal propasírovat do sítě. A to i díky obránci Janečkovi, který vlastním tělem na brankové čáře cestu uzavřel.

Hned po změně stran Borek zatopil pod kotel a brzy byl odměněn. Aktivní exhlubocký Horejš unikl po levé straně, přihrál do pokutového území na neobsazeného Martina Michala, který nadvakrát propálil Šturmu – 1:1. Radek Horejš měl prsty, přesněji řečeno kopačky, i ve druhé brance, která přišla hned o čtyři minuty později. Proti přesile bránících hráčů se prokličkoval až před Šturmu a zkušeně poslal svůj tým do vedení – 1:2. S domácími mohlo být ještě hůře v 59. minutě, kdy Hanžl dostal přesný pas za obranu, ale na skvělého Šturmu nevyzrál. Strážce domácí svatyně chytal výborně, což potvrdil v 67. minutě proti dělovce Hájka. Hra postupem času upadla do podprůměru. Borek si i díky s přehledem hrajícímu Leštinovi hlídal zadní vrátka a směrem dopředu už se tolik netlačil. Výjimkou byla 84. minuta a střela Bárty, kterou zneškodnil gólman Šturma. Tři body nakonec putovaly na Borek, který se na ně ale pořádně nadřel.

SK Jankov “B” – FK Borek 1:2 (1:0)

Branky: 24. Kocian Marek – 49. Michal Martin, 53. Horejš Radek

ŽK 0:1 (Bárta)

Diváci: 79

Rozhodčí: Stach Josef – Mareš Ondřej, Primus Miroslav

Sestava SK Jankov “B”: Šturma – Janeček, Simandl, Jirkovský, Pšenička – Vokurka, Maxa O., Maurer, Beníšek – Mizera, Kocian. Střídali: Šejnoha, Rut, Stráda, Černý

Galerie zápasu