SK Jankov “B” – SK Rudolfov “B” 4:2 (3:0)

Před vzájemným soubojem rezervních týmů měli oba trenéři notně zamotanou hlavu, jak poskládat sestavy. Nebylo to z důvodu, který by si přáli, že by měli x variant na složení základních jedenáctek, spíše naopak. Řada absencí je nutila experimentovat a postavit ty, kteří byli k dispozici. Domácí lodivod Tomáš Bürger musel využít služeb tří dorostenců, kteří měli již dopolední zápas v nohách, z fotbalového důchodu navíc povolal bratry Petra a Václava Maxových, což se ukázalo býti tahem “majstrštyk”.

Úvodní dějství bylo jednoznačné, co se kontroly hry i výše skóre týče ve prospěch jankovsko-dubenské rezervy. Ta od úvodního hvizdu měla častěji balón na svých kopačkách a diktovala tempo hry. Během úvodní čtvrthodiny se dvakrát do zakončení dostal V.Maxa, ale v obou případech jen zaměřoval prostor branky. Gólů, za vytvořenou si územní převahu zasloužených, se domácí dočkali v rozmezí čtyřiadvacáté až třicáté minuty. P.Maxa poslal dlouhý nákop do šestnáctky Rudolfova, V.Maxa hlavou prodloužil na Patrika Šejnohu a ten zamířil přesně do horního růžku branky – 1:0. Zanedlouho se dočkal i sám prezident Jankova Václav Maxa. Míč si nedaleko za pokutovým územím přichystal na svou levačku a přesnou střelou o tyč zvýšil vedení na 2:0. Uběhlo pár vteřin a V.Maxa se řítil sám na gólmana Kotka, který tentokrát pětačtyřicetiletého útočníka vychytal. Václav Maxa nesmutnil dlouho. Za další minutu se dostal ke střele uvnitř pokutového území a mohl se radovat ze své druhé trefy v zápase – 3:0. Tři góly v rozmezí šesti minut výrazně přiblížili domácí tým ke třem bodům. Rudolfov proti dobře hrajícímu Jankovu neměl v první půli šanci.

Zdálo se býti rozhodnuto a to jakoby se projevilo na výkonech obou celků po změně stran. Zatímco domácí viditelně polevili, “Perštát” v domnění, že nemá co ztratit, začal hrát mnohem aktivněji a útočněji. Netrvalo dlouho a byl odměněn. V 55. minutě po kombinaci s Justinem snížil tvrdou střelou Patrik Bláha – 3:1. Ani toto varování nevzali domácí vážně a Šturma v brance se musel činit. Chytil dvě obrovské příležitosti hostujících fotbalistů, při střele kapitána Hlavatého ho zachránilo břevno. Jednu velkou možnost měl i Jankov “B”. Únik Strády a jeho následné zakončení skončilo na tyči. V 75. minutě se blýskl teprve patnáctiletý Ondřej Štolba, když nejprve ustál několik osobních soubojů před vápnem domácích a následnou skrytou střelou k tyči snížil na rozdíl jediné trefy – 3:2. Naštěstí větší klid na kopačky domácích fotbalistů vrátil krátce na to Václav Jirkovský, který po standardní situaci P.Maxy napálil míč z malého vápna nekompromisně pod břevno. Závěrečné minuty už si Jankov “B” pohlídal a pomstil tak své kolegy z áčka, kteří před týdnem v souboji “A” týmů obou mužstev na Rudolfov nestačili.

SK Jankov “B” – SK Rudolfov “B” 4:2 (3:0)

Branky: 24. Šejnoha, 28. a 30. Maxa V., 77. Jirkovský – 55. Bláha, 75. Štolba

Bez ŽK

Diváci: 35

Rozhodčí: Feitl Jaroslav – Nikodem Pavel

Sestava SK Jankov “B”: Šturma – Pšenička, Simandl, Maxa P., Stráda – Janeček, Maxa O., Jirkovský, Vokurka – Maxa V., Šejnoha. Střídali: Maurer, Píša A., Bürger T.