TJ Nové Hrady – SK Jankov “B” 0:7 (0:3)

Jak domácí Nové Hrady, tak hostující Jankov “B” v posledních čtyřech kolech vyšli bodově naprázdno, a tak se čekalo, kdo že si vylepší bodový zisk v tabulce okresního přeboru. Nakonec se to povedlo hostujícímu celku, který si dokráčel k přesvědčivé výhře 7:0. Hattrickem se zaskvěl Matěj Maurer, čisté konto vychytal Petr Maxa, z pozice zaskakujícího trenéra dovedl mužstvo ke třem bodům Petr Holba.

Samotný úvod vysokému jankovskému vítězství nenasvědčoval. Nové Hrady vstoupily do zápasu lépe, byly častěji na balónu a také jako první skórovaly, leč z ofsajdu a gól tak platit nemohl. Stejný okamžik se udál o pár minut později i na druhé straně. Přestože míč skončil dvakrát v síti, na ukazateli skóre stále svítilo 0:0. Zhruba po dvaceti minutách převzali iniciativu hosté, zpřesnili kombinaci a rázem začaly narůstat gólové příležitosti. První regulérní gól přišel ve 29. minutě, kdy dostal pěkný balón Matěj Maurer a načal povedený úsek hry jankovsko-dubenských fotbalistů – 0:1. O vyrovnání se pokoušel střílející R.Brousek, avšak Maxa zasáhl přesvědčivě. Chvíli na to vyzrál na ofsajdovou past Šejnoha, který své sólo ještě neproměnil, ale odražený míč si našel Václav Jirkovský a dopravil ho do místa určení – 0:2. Ve 39. minutě pronikal domácí obranou Maurer, v pokutovém území byl sražen k zemi a pískala se penalta. Oslavenec Jan Janeček, který v den zápasu slavil šestadvacáté narozeniny, jí bezpečně proměnil a dal si hezký dárek k narozeninám – 0:3.

I druhé dějství bylo převážně v režii hostujícího celku. V 51. minutě přišla povedená kombinace na pravé straně, přesná Vokurkova přihrávka před branku, ze které resultoval druhý gól Matěje Maurera v utkání – 0:4. Na druhé straně pálil z úhlu kapitán J.Brousek, ale gólmana Maxu nepřekonal. A tak opět gólově udeřil Jankov “B”, jmenovitě Jakub Beníšek, který zvyšoval v 63. minutě již na 0:5. V 69. minutě se z hattricku a celkově sedmého gólu v sezóně radoval Matěj Maurer, který upravoval na tenisového kanára – 0:6. Hostům se dařilo pěknými akcemi překonávat čím dál víc unavenější obranu Nových Hradů a v 76. minutě jednu takovou zakončil úspěšně Jakub Beníšek, pro něhož to byla druhá trefa v duelu – 0:7. Na závěrečné minuty se na hřiště podíval i Petr Holba, který zaskakoval za Tomáše Bürgera coby hlavní trenér a jím zvolená taktika slavila úspěch.

TJ Nové Hrady – SK Jankov “B” 0:7 (0:3)

Branky: 29., 51. a 69. Maurer, 63. a 76. Beníšek, 32. Jirkovský, 39. Janeček z pen.

ŽK 2:0 (Silmbrod, Bláha)

Diváci: 50

Rozhodčí: Krčín – Pileček

Sestava SK Jankov “B”: Maxa P. – Janeček, Černý, Simandl, Kysela – Jirkovský, Maxa O., Beníšek, Maurer – Kocian, Šejnoha. Střídali: Vokurka, Holba

Petr Maxa, SK Jankov “B”: “Po úvodní dvacetiminutovce, která nám úplně nevyšla, jsme ve zbytku utkání podali celkem slušný výkon. Postupně jsme se dostali do tempa a vycházely nám i poměrně pěkné akce. Gólů jsme mohli přidat i víc, ale zase ne vždy se všechno povede. Škoda, že se nepovedlo dát gól dorostencům Vokymu a Márovi, kteří dopoledne odehráli svůj zápas, sedli do auta a přijeli nám pomoct. Hráli dobře, měli i své šance, škoda… Děkuji spoluhráčům, že mi pomohli udržet čisté konto a vylepšit tak svou gólmanskou kariéru. Za zlomový okamžik bych označil mnou chycenou “gólovou” střelu za stavu 1:0, to byl opravdu důležitý zákrok :-))). Celkově obrana hrála skvěle a soupeři mnoho šancí nedovolila.”

Galerie zápasu