Zimní příprava 2022

Zimní příprava začne 17.1.2022…

Klidné Vánoční svátky jsou za námi, stejně tak bujarý Silvestr. Drtivá většina z nás se vrátila k normálnímu životu, ke kterému zcela nepochybně patří nejkrásnější hra na světě zvaná fotbal. Přesně před rokem byl v celé České republice nouzový stav, který celý amatérský fotbal uvrhl k nucenému klidu a celou jarní část zrušil. Byť nás Covid-19 stále obtěžuje, všichni pevně doufáme, že letošní zimní přípravu a následnou jarní část mistrovských soutěží již nic neohrozí.

Letošní rok bude pátým, ve kterém “A” – tým Jankova povede z pozice hlavního trenéra brzy pětatřicetiletý Petr Kadlec. Ten se svými trenérskými kolegy naplánoval start zimní přípravy na pondělí 17. ledna. Během osmitýdenního drilu na hráče čekají tréninky v domácím prostředí, silové “kruháče” s Pepou Ludačkou, herní tréninky na Složišti a celkem pět přípravných duelů.

Tréninky: Čtyřiadvacet tréninkových jednotek před startem jarních odvet v krajském přeboru. Pro vylepšení současného postavení je třeba, aby značnou část absolvoval celý kádr, což si uvědomuje i sám hlavní lodivod týmu. “Na hráče budu apelovat, aby se kousli a přípravu pokud možno odmakali na 100%. Vím, že to není úplně populární část sezóny, ale práce odvedená v zimě se klukům vrátí na jaře v podobě dobré připravenosti, z čehož plynou dobré výsledky a tím pádem radost ze hry. Navíc silové tréninky a umělku na Složišti máme v pozdějším čase, tak nevidím důvod pro omluvenky typu “nestíhám z práce nebo ze školy”. Kluci jsou inteligentní, kádr celkem široký, takže oni sami ví, že od prvního lednového tréninku si budují svoji pozici pro mistrovské jaro.” Jankovští navazují na osvědčenou spolupráci s osobním trenérem Pepou Ludačkou, který bude mít za úkol hráčům, po vánočních svátcích, vypracovat dokonalá těla :-))). K herní připravenosti bude nově sloužit umělá tráva na Složišti, což je po letech strávených na Hlubocké umělce novinka. Podmínky pro kvalitní přípravu budou mít hráči od vedení výborné!

Přípravné zápasy: Těch bude celkem pět. Z toho tři odehrají Jankovští na Složišti, jeden v Třeboni a jednou vyrazí do Staré Hlíny. Právě ve Staré Hlíně na tým čeká netradiční utkání s mezinárodním soupeřem. Rakouský SV Windigsteig hájí například bývalý gólman Jankova David Hrubý, pro kterého tak půjde o prestižní zápas. V Třeboni se Jankovu postaví domácí Jiskra a na Složišti se “zelenobílí” postupně utkají s Kaplicí, Dynamem 93/94 a v generálce s vedoucím týmem I.A třídy, sk.B Hlubokou nad Vltavou. Kaplici netřeba více představovat, tým Dynama ročníku 93/94, pod taktovkou manažera Radima Staňka, doplní někteří legionáři hrající v Rakousku. Mistrovské jaro startuje 12.3., Jankov zavítá do Čimelic.

datumutkáníčashřiště
29.01.2022SK Jankov – FK Spartak Kaplice14:30UMT Složiště
05.02.2022SV Windigsteig – SK Jankov13:00UMT Stará Hlína
13.02.2022TJ Jiskra Třeboň – SK Jankov12:00UMT Třeboň
19.02.2022SK Jankov – SK Dynamo ČB roč. 93/9416:00UMT Složiště
05.03.2022SK Jankov – TJ Hluboká nad Vltavou16:30UMT Složiště

Kádr: Za předchozí léta jsme si už zvykli, že do konce přestupního období do Rakouska nikdy jihočeské kluby neví na čem jsou. I V Jankově se už párkrát spálili… Přesto aktuálně můžeme sdělit, že žádný z hráčů působící na podzim v kádru “A” – týmu vedení klubu neoznámil záměr klub opustit. Proto realizační tým pro úvod zimní přípravy počítá s devatenácti hráči do pole a jedním brankářem. Součástí kádru zůstávají samozřejmě i Vojtěch Bürger a Jan Komárek, ovšem ani jeden z nich ze zdravotních důvodů do startu přípravy nezasáhne. Naopak v závěru podzimu zdravotně indisponovaní Jan Honner a Martin Hüttner jsou připraveni na maximální zátěž. “Kádr je dostatečně široký. Přál bych si, aby hráčům drželo zdraví a měli chuť na sobě pracovat v tréninkovém procesu,” přeje si Petr Kadlec. S podzimním vystoupením mužstva spokojenost nepanuje, proto se vedení poohlíželo po případných posilách. “Konkrétní nebudu, ale museli jsme reagovat na výpadek “Komára”, kterému touto cestou přeji brzké uzdravení, tudíž jsme se poohlíželi po nějakém gólmanovi. Zároveň můžu slíbit, že další jednu zajímavou a zvučnou posilu v našem týmu přivítáme. Je začátek ledna, takže další pohyby mohou následovat,” uzavírá tuto kapitolu hlavní kouč.

Ples: V loňském roce bylo zrušeno ledacos, stejně jako Sportovní ples SK Jankov. Jak tomu bude letos? Otázka, na kterou v tuto chvíli neumíme odpovědět. Každopádně v plánu je, a to na 26.2.2022. “V tuto chvíli počítáme s tím, že bude. Uvidíme, jaká budou vládní opatření. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom mohli zaplnit plný sál, aby o naše skvělé ceny mohl usilovat co největší počet návštěvníků. Definitivní rozhodnutí uděláme na konci ledna podle aktuálních proticovidových opatření,” konstatuje prezident klubu Václav Maxa a ještě dodává. “Určitě si však 26.2. poznamenejte do diářů, pro konání Sportovního plesu uděláme maximum.”