Slíbil jsem prezidentovi, že Jankovu pomůžu

Včera jsme Vás informovali o nové zvučné posile. Byť není prvním fotbalistou s ligovými zkušenostmi v klubu, rozhodně patří mezi největší přestupy v třiašedesátileté historii Jankova. Levonohý, brzy pětatřicetiletý, bývalý mládežnický reprezentant Aleš Hanzlík si už odbyl zápasovou premiéru, v níž si taktéž odškrtl premiérový vstřelený gól. A tak nastal čas, abychom “Hanzelku” pro Vás vyzpovídali.

Jak bys zhodnotil svou profesionální kariéru?

“Myslím, že se svou kariérou můžu být spokojený. Zahrál jsem si první ligu, což je asi cíl každého fotbalisty. Také jsem reprezentoval v mládežnických kategoriích od U16 do U20 a za svojí kariéru jsem potkal hodně zajímavých fotbalistů.”

Je nějaký moment, který sis uchoval v paměti?

“Tak pro mě byl určitě nezapomenutelný zážitek postup s Dynamem zpět do první ligy.”

S profi kariérou jsi skončil zhruba před rokem a půl a vydal ses na dvě zahraniční angažmá. Je přechod do amatérského fotbalu, myšleno po psychické stránce, těžký? Přeci jen si musíš zvykat na zcela jiný přístup k fotbalu.

“Tak tohle, myslím si, je pro každého fotbalistu složité, jelikož už nemáte v hlavě jen fotbal a pomalu začínáte pracovat. Pak po práci jdete ještě na trénink a to si myslím, že je strašně náročné. Celkově je prostě super dělat jen fotbal a mít čistou hlavu, a hlavně děláš, co tě baví.”

Nyní ses vrátil zpět do tuzemska a tvé kroky vedly sem k nám do Jankova, za což jsme hrozně rádi. Proč návrat do Čech a proč zrovna do Jankova?

“Jelikož už mě nebavilo někam cestovat a tohle mi přišlo jako super řešení. Za prvé to mám kousek a za druhé jsem slíbil prezidentovi, ze to už v Jankově “dohraju” a rád pomůžu :-))).”

Díky vřelému přátelství s Václavem Maxou do úplně neznámého prostředí nejdeš. Pár zápasů jsi na podzim osobně viděl, z futsalu znáš i některé nové spoluhráče. Jaké máš z prozatím krátkého pobytu v jankovské kabině pocity?

“Musím říct, že máme s “Venglošem” super vztah. Začalo to vždy u pivíčka. Začal mě lámat, ať jdu hrát do Jankova. Musím říct, že to bylo skoro každé pivo, nějaká narážka ať už přijdu :-))). A jednoho dne se to ve mě zlomilo a já říkal, že půjdu, že už mě to v Rakousku nebaví. Celkově mě Rakousko zklamalo. Ale zase když jsem byl v Německu, tak tam to bylo úplně super, tam to bylo úplně na jiné úrovni.”

Co osobně očekáváš od svých výkonů? Určitě už jste s trenérem tvou pozici konzultovali.

“Určitě posunout Jankov na lepší pozici. Ale zase nechci, aby se točilo vše kolem mě, že přišel nějaký Hanzlík, to vůbec ne. Chtěl bych, abychom fungovali jako tým. Poznal jsem zázemí a musím říct, že je to na hodně dobré úrovni. S trenérem jsme se bavili, ale to nechám jen mezi námi :-))).”

V Jankově s podzimem velká spokojenost nepanuje, spíše naopak. I díky tvému příchodu budou vyhlídky směrem do jara vysoké. Tak na co se můžeme těšit?

“Asi jsem tak trošku odpověděl v předchozí otázce. Hlavně chci mít z fotbalu zase radost o pomoci týmu tabulkou vzhůru.”

Máš už za sebou premiérový start i premiérový gól, k čemuž gratulujeme. Nicméně z dobře rozehraného duelu s Kaplicí byla nakonec fraška. Jak bys toto utkání zhodnotil?

“Děkuji. Tak předně jsem rád, že jsem se hned trefil v prvním utkání, ale nakonec zápas dopadl tak, jak dopadl… Utkání bych hodnotil na dva poločasy. Myslím si, že ten první byl úplně super. Vedeš 4:0, plus jsme měli ještě nějaké sance. Druhý poločas, no to popravdě nevím, co se stalo. Úplně jsme přestali hrát a hlavně bránit. Byli jsme všude pozdě a Kaplice nás z jednoduchého nákopu trestala. Celkově na druhý poločas musíme zapomenout, spíš bych si vzal z první půle ty dobré věci a od toho se odpíchnul.”

Není žádným tajemstvím, že trénuješ dámský tým v Dynamu. Jak tě tato práce naplňuje?

“Musím říct, že mě to chytlo neskutečně. Jsem za to trénování strašně rád a touto cestou bych chtěl poděkovat Benymu a Dianě (manželé Benátovi).”

Máš do budoucna nějaké vyšší trenérské ambice?

“Chtěl jsem začít s licencí teď v zimě, ale jelikož se to neotevřelo kvůli malému počtu, tak musím počkat do léta a pak se na to vrhnu :-))).”

Chtěl bys něco vzkázat jankovským příznivcům?

“Chtěl bych je všechny pozdravit a zároveň jim říct, že je něco pěkného, jak podporují a fandí. A zároveň, když něco pokazím, ať mi hned nenadávají :-))).”

Děkujeme Alešovi za jeho ochotu a přejeme mu v jankovských barvách nejen radost ze hry, ale i spoustu úspěchů.

Vizitka Aleše Hanzlíka -> ZDE.