V přípravě jsme si toho bohužel moc nevyzkoušeli.

Po dvouměsíční zimní přípravě velmi hlasitě ťuká na dveře jihočeských fanoušků start nejvyšší krajské soutěže. Bohužel peloton startujících bude na jaře o jeden tým chudší. Z předposledního místa totiž během zimní přestávky odstoupil Sokol Sezimovo Ústí. V Jankově naopak, alespoň na první pohled, posílili. Přivedli nového strážce branky, vrátil se nejlepší střelec loňské sezóny Popelka a coby nejzvučnější jméno Aleš Hanzlík, který má na svém kontě řadu ligových i druholigových zápasů. Bohužel příprava, i jak v samotném rozhovoru potvrdí hlavní kouč Petr Kadlec, určitě nebyla z nejpovedenějších. Podprůměrná tréninková morálka, velmi nevyrovnané výkony v přípravných duelech a velké množství inkasovaných branek. V pěti zápasech Jankov inkasoval 16 branek. Naposledy čtyři od Hluboké, kde také povídání s “Kadlim” začínáme…

Prosím o hodnocení posledního přípravného utkání s Hlubokou.

“Vzhledem k výsledku by se toto utkání mohlo hodnotit jasně negativně, ale to by bylo vůči týmu nefér. Hluboká má velmi kvalitní kádr a nevím co by se muselo stát, aby jí návrat do KP unikl. Naše hra snesla určité měřítko v prvním poločase, který bych označil jako vyrovnaný. Škoda našich nedotažených příležitostí ať už ze hry, nebo ze standardních situací. Ve druhém poločasu jsme hned v úvodu dostali dvě velmi laciné branky a zápas pak ztratil svou úroveň.”

Jak bys zhodnotil všechny odehrané zápasy v přípravě?

“Bohužel jsme si toho moc nevyzkoušeli a to hlavně co se týče nějakých možností rozestavení a způsobu hry. Přijde mi, že počet přípravných utkání rok od roku snižujeme a stejně se stane, že nám na některý ze zápasů chybí třeba pět hráčů. S tím jde ruku v ruce i samotné hodnocení, kdy jsme v určitých fázích předvedli slušné výkony, ale také výkony, které nemají šanci na úspěch s žádným soupeřem.” 

Byl jsi spokojen s tréninkovou morálkou?

“Bohužel nebyl, samozřejmě chápu, že zranění, nemoci a další různé absence ke každé přípravě patří, ale také si samozřejmě všímám toho, že určité množství hráčů má svůj žebříček priorit nastaven jiným směrem, než by úroveň nejvyšší krajské soutěže vyžadovala. Všechna čest těm, kteří mají více jak tři čtvrtiny tréninků za sebou, což je na jejich projevu také vidět. Nejsem na tuto skutečnost zvyklý a těžko se s ní smiřuji, a vzhledem k mému samotnému přesvědčení a pohledu na věc asi ani nesmířím. Na druhou stranu si také nedělám iluze o tom, jak to funguje v jiných klubech na podobné výkonnostní úrovni.”

Do týmu přišly dvě nové tváře a jedna staronová. Co bys řekl na jejich adresu?

“Všichni tři mají bezesporu svou kvalitu a našemu týmu určitě mají co dát. Je potřeba, aby si ještě spolu s dalším týmem sedli v určitých činnostech na hřišti, ale to si během prvních kol určitě sedne. Co se týče charakteru směrem do kabiny, tak také věřím, že vše bude fungovat tak jak má. Dosavadní průběh přípravy mě v tomto utvrzuje. Jsem za všechny rád, že jsou s námi v jednom týmu.”

Jsi spokojen se složením kádru pro jarní část sezóny?

“Se současným kádrem musím být spokojený, protože svou kvalitu jistě má. Jedna věc je však fotbalová kvalita a druhá věc je taky o tom, jakou má kádr motivaci, vůli a chuť vyhrávat a co všechno je pro to ochoten obětovat…”

S jakými ambicemi tým do jara vstupuje?

“S touhou chtít se v tabulce posunout výš, ale také s vědomím toho, že to nebude nic jednoduchého a nebude to rozhodně zadarmo jen kvůli tomu, že si to budeme pouze přát. Bude to samozřejmě o hráčích jakou si udělají atmosféru, co oni sami budou chtít dokázat a jak moc si za tímto cílem půjdou. Klub jako takový nám k tomu vytváří skvělé podmínky.”

Na úvod nás čeká zápas v Čimelicích. V hlavách nás všechny straší poslední návštěva Čimelic, kdy jsme prohráli 6:1. Co od sobotního utkání očekáváš?

“První kola po dlouhé pauze bývají spíše nervózní a bojovná než fotbalová a v tomto případě tomu nebude jinak. Týmu věřím, že má na to v tomto utkání uspět a věřím, že se v posledním týdnu připravíme co nejlépe.”

Zápas se bude hrát na umělce v Milevsku. Může to být pro jeden či druhý tým výhodou nebo to nehraje žádnou roli?

“Osobně jsem radši, že hrajeme na umělce, protože jsme na ní celou zimní přípravu. Trochu si myslím, že by to pro nás mohla být malá výhoda, ale to se samozřejmě ukáže až v samotném zápase.”

Co říkáš na odstoupení Sezimova Ústí a myslíš si, že někdo ohrozí v čele tabulky Český Krumlov, který má šestibodový náskok?

“Já bych se v dnešní době nedivil už ničemu. Tohle může potkat v podstatě každý tým, který za sebou nemá širokou mládežnickou základnu a někdy je to tak rychlý, že to nejde zastavit už žádnou cestou. Samozřejmě je to smutný, ale bojím se, že takových případů může přibývat.  Co se týče Krumlova, tak si myslím, že má velkou kvalitu, ale Prachatice a Olešník ještě do hry o titul promluví.”

V květnu nás čeká pohárové finále na Střeleckém ostrově. Předpokládám, že to bude zážitek pro všechny. Jak ty osobně se na souboj s Planou těšíš?

“Tak bude to pikantní souboj v ligových kulisách. Oba týmy budou chtít vyhrát, všichni víme jak v Plané fotbal prožívají nejen na hřišti, ale i mimo něj. Věřím, že potvrdíme roli favorita, ale určitě to bude pořádně těžký zápas, ve kterém všichni pojedou na hranici možností.”  

Kvitoval jsi z pozice trenéra, že se klub po několika letech do poháru přihlásil?

“Jako zpestření určitě dobrý, ale také jsem si byl vědom toho, že vyrazit na zápas ve všední den uprostřed týdne směr Tábor bude v našich podmínkách složité a to se potvrdilo. Dobíhající hráči těsně před výkopem, horší vstup do utkání proti motivovanému soupeři…  Zápas jsme nakonec zvládli a věřím, že hráči si odměnu v podobě finále užijí.”

Jak se ze svého osobního pohledu těšíš na jarní část sezóny a chtěl bys něco vzkázat jankovské veřejnosti?

“Já se těším velmi a věřím, že i všichni co mají o jankovský fotbal zájem. Jankovské veřejnosti bych chtěl vzkázat, ať se fotbalem hlavně baví a mají z něj radost, k tomu samozřejmě v první řadě musíme přispět my jako tým. Všem přeji zdraví a těším se na jejich přítomnost a podporu v zápasech.”  

Děkujeme trenérovi za jeho čas a jak jemu, tak jeho svěřencům přejeme úspěšné jaro.