František Lošek: Do vyložených šancí jsme hosty nepouštěli

SK Jankov – FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (1:0) / 17. kolo KP 2021/2022

František Lošek je jankovskou fotbalovou stálicí. Je to aktuálně druhý nejdéle působící hráč v klubu, který v sestavě “A” – týmu téměř nechybí. Zažil toho spoustu, včetně postupu i sestupu z divize, na stoperském postu už vystřídal řadu spoluhráčů. Nyní si jedenatřicetiletý kapitán týmu zvyká na nového parťáka. Alespoň v duelu s Českým Krumlovem měl po svém boku zkušeného Martina Kollára a skvělým výkonem oba dva pomohli týmu k cennému vítězství nad vedoucím týmem tabulky. Zda-li bude tato stoperská dvojice nastupovat za SKJ i nadále, na to si musíme počkat do dalších zápasů. Co se Františka Loška týče, ten podává vysoce kvalitní výkony standardně a i tentokrát byl velkou oporou zelenobílých!

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Úvod utkání, které se odehrávalo za silného větru, patřil hostům. My jsme se osmělili po čtvrthodině a následně se hra začala pomalu vyrovnávat. Po třiceti minutách jsme se ujali vedení a o několik minut později jsme mohli přidat i další branku. Druhou půli jsme chtěli přečkat očekávaný tlak hostů, ale byli jsme to my, kdo se znovu prosadil. Třetí branku jsme mohli přidat po pěkné akci, ale vyloženou šanci jsme promarnili, a vzápětí jsme inkasovali. Zápas jsme nakonec dohrávali s vypětím všech sil, ale hosté se již do větší šance nedostali.“

František Lošek, hráč SK Jankov: „Zápas se hrál za silného větru, což hru dost komplikovalo. Krumlov byl od začátku více na míči, nám se ale dařilo dobře posouvat a bránit standardky a do vyložených šancí jsme hosty nepouštěli. Po dvaceti minutách jsme hru více vyrovnali a začali se dostávat do šancí a jednu se podařilo přeměnit. Druhý poločas jsme čekali víc aktivity od krumlovských, ale dobrou týmovou hrou odzadu jsme hosty drželi od naší brány. Nám se podařilo zvýšit na 2:0 a vypadalo to už na klidnější průběh hry. Bohužel jedna akce se nám ubránit nepovedla a Krumlov snížil na rozdíl jedné branky a zase zvýšil svoji aktivitu, ale víc jsme už nedovolili.

Václav Domin, trenér FK Slavoj Český Krumlov: „První půli jsme měli převahu, ale v zakončení se trápíme a dáváme si góly sami. To se stalo v 27. minutě, kdy jsme nebyli schopni odkopnout balon, chtěli jsme to hrát jako hvězdy a domácímu hráči stačilo do balonu jen píchnout špičkou kopačky. Bohužel se to teď opakuje, že inkasujeme po hrozných chybách. Hrát jsme začali až za stavu 2:0. Tlačili jsme se do šancí, ale proměnit jsme dokázali jen jedinou v 72. minutě, kdy se prosadil Kořínek. Upřímně řečeno, nepředvádíme tu hru, která nás zdobila na podzim, ale i v přípravných zápasech během zimy. Hrajeme složitý fotbal a schází nám ta správná fotbalová šťáva a lehkost. Teď je to o hlavách hráčů, tohle si musí kluci vyříkat sami mezi sebou.”

SESTŘIH:

František Lošek (vpravo) s novým stoperským parťákem Martinem Kollárem.
Část pozápasového vítězného pokřiku.