SK Jankov “B” – SK Zliv 2:5 (2:3)

První jarní kolo v českobudějovickém okresním přeboru nabídlo atraktivní bitvu jankovsko-dubenské rezervy se Zliví, která ze druhého místa stále nahání vedoucí Borek a pomýšlí na postup do krajských soutěží. Na hřišti v Dubném se hrál nadprůměrný zápas, který se musel líbit. Bohužel jeho černou kaňkou bylo velice kontroverzní rozhodnutí hlavního rozhodčího Šafránka, který trestuhodně akceptoval fyzické napadnutí jednoho z jeho asistentů.

Už pozdní příjezd hlavního sudího způsobil nepříjemnou situaci, když oba celky na trávníku musely čekat deset minut po oficiálním čase výkopu, než se začalo hrát. Když se začalo, bylo se téměř celou první půli na co koukat. Již ve 4. minutě dostal dlouhý pas za obranu Tomáš Kučera a lobem přes gólmana Šturmu zajistil Zlivi brzké vedení – 0:1. To ale vydrželo jen do minuty jedenácté. Ke střele z dvaadvaceti metrů napřáhl Matěj Maurer a míč skončil v šibenici – 1:1. O čtyři minuty později to zkoušel technicky Klíma, avšak ten svá mířidla neseřídil do správných rozměrů. Hostující tým udeřil podruhé ve 22. minutě, kdy po rohovém kopu Hanouska hlavičkoval pod břevno Matěj Fürst – 1:2. Atraktivní průběh hry pokračoval i nadále. Hodně nadějnou akci měla Zliv rozjetou ve 37. minutě, ale špatným vyhodnocením jí zazdil Hanousek. O pár vteřin na druhé straně přihrál Jirkovský na malé vápno Mizerovi, jenž vyrovnání trestuhodně odmítl. Za další minutu to byli opět hosté, jmenovitě Boubal, kdo byl blízko vstřelení branky, ale skvělý Šturma míč vytáhl na rohový kop. Ve 42. minutě si navedl míč do palebné pozice Matěj Maurer a druhou krásnou trefou v duelu znovu vyrovnal – 2:2. Pro jednoho z nejlepších hráčů Jankova “B” se jednalo o devátý přesný zásah v sezóně.

V poslední minutě první půle přišel inkriminovaný moment a totální selhání, absolutně za hranou fair play, hlavního rozhodčího Šafránka. Hostující tým dopravil Tomášem Kučerou míč do branky, ovšem zvednutý praporek asistenta rozhodčího Zlocha signalizující ofsajdové postavení značil, že gól uznán nebude. To se však nelíbilo hostujícím hráčům, kteří se na asistenta rozhodčího sesypali a Pavel Boubal jej dokonce fyzicky napadl a udeřil do oblasti krku a hlavy. Co následovalo? Šokující rozhodnutí pana Šafránka, který z poloviny hřiště usoudil, že se o ofsajd nejednalo a branku uznal – 2:3. Ještě kontroverznější rozhodnutí postrádající veškerou logiku nastalo, když zlivského Boubala za atak na jeho asistenta nevyloučil, se slovy “vždyť si to zaslouží čur.k jeden.” Nehezká tečka za jinak pohlednou první půlí…

Možná i díky tomuto momentu druhý poločas tolik krásy nenabídl. Domácí ztráceli jeden gól a svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Přímý kop Maurera skončil zhruba metr nad brankou, lišácký pokus Jirkovského z úhlu zase skončil na břevně Rybákovy branky. Vyrovnat se Jankovu “B” nepovedlo, naopak. V 63. minutě se Zlivští snad poprvé ve druhé části dostali na útočnou polovinu, Boubal vysunul nejlepšího hráče hostů Matěje Fürsta a ten přidal svůj druhý gól – 2:4. O snížení se pokusil v 70. minutě tvrdě střílející Klíma, Rybák jeho dělovku vyrazil. Totální rozhodnutí přišlo v 73. minutě, kdy do otevřené obrany vlétl Kučera, namazal před branku Radku Hanouskovi, jenž upravil na konečných 2:5. Zliv předvedla své kvality, které jí opravňují k postupovým ambicím. Za svůj výkon se v žádném případě nemusí stydět ani domácí výběr, pro něhož je porážka 2:5 až příliš krutá. Škoda jen, že pohledné utkání pokazil závěr prvního poločasu a skandální počínání zkušeného arbitra.

Branky: 11. a 42. Maurer – 4. a 45. Kučera, 22. a 63. Fürst, 73. Hanousek

ŽK 1:4 (Maurer – Fürst, Jindrle, Hanousek, Vlček)