Petr Kadlec: Podali jsme slušný kolektivní výkon

FK Olešník – SK Jankov 0:0 (0:0) / 18. kolo KP 2021/2022

Víkendové 18. kolo krajského přeboru nabídlo okresní derby mezi Olešníkem a Jankovem. Kdo se na utkání těšil, domů nejspíš odcházel s nenaplněnými očekáváními. Převážně se hrálo uprostřed pole, s minimem šancí. Ale i ty nakonec přišly. Hosté trefili tyč, po hodině hry zachránil Olešník od jistého gólu stoper Nygmet. Domácí si své příležitosti připravili až v poslední desetiminutovce, ale dvakrát Toth a jednou Štěch své možnosti neproměnili. S bodovým ziskem jsou, jak vyplývá z komentářů zúčastněných, Jankovští nakonec spokojeni. Za spravedlivou dělbu bodů označil duel i domácí lodivod Roman Chlumecký.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Přestože v utkání, které se odehrávalo na výborně připraveném terénu, branka nepadla, tak se hrál zajímavý fotbal, kde byly šance na obou stranách. Opticky víc drželi míč domácí, my jsme se naopak dobře posouvali a snažili se chodit do rychlých protiútoků. Své dvě největší šance jsme neproměnili a tak jsme ve finále na víc než bod pomýšlet nemohli. Šance domácích také zůstaly nevyužity a tak dle mého názoru utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. Celkově jsme podali slušný kolektivní výkon.“

Petr Řehoř, hráč SK Jankov: „Zápas bych hodnotil jako hodně bojovný, kdy remíza je podle mě spravedlivá s ohledem na počet šancí. Pro nás je to cenný bod na hřišti soupeře z čela tabulky.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov:Bylo to klasické derby, které po fotbalové stránce zůstalo za očekáváním. Bohužel gól nepadl žádný, přestože oba mančafty měly nemalé příležitosti. My v prvním poločase trefili tyč a měli jsme tam hodně slibné útoky, které jsme však nedotáhli. Po hodině hry už jsme zvedali ruce po zakončení Kočera, ale domácí stoper na brankové čáře nám radost z gólu překazil. Závěr zápasu patřil Olešníku, který deset minut před koncem Tothem spálil obrovskou gólovku a v nastaveném čase nám zase bod zachránil Komrska, který vyrazil střelu Štěcha. Bod nakonec bereme. Jsme rádi, že jsme na hřišti silného protivníka neprohráli a udrželi si jarní neporazitelnost.”

Roman Chlumecký, trenér FK Olešník: „Hosté si vytvořili dvě šance ke vstřelení branky, my jsme měli ve druhé půli tři. Remíza je asi spravedlivá, odpovídá tomu, co se na hřišti událo.”

SESTŘIH: