Jan Schönbauer: Odvážíme si pohár a zážitek na celý život

SK Planá – SK Jankov 0:2 (0:1) / Finále Českého poháru KFS 2021/2022

Nádherné prostředí prvoligového stadionu, skvělá divácká kulisa, úžasná vybraná částka na charitativní účely i celkem pohledný, atraktivní a do posledních vteřin nervydrásající fotbal s nadhledem odřízený čtveřicí rozhodčích. Středeční finále krajského poháru na Střeleckém ostrově se jednoznačně povedlo. S větší spokojeností nakonec odjížděli fotbalisté i fanoušci favorizovaného Jankova, kteří dvěma góly v závěrech obou poločasů zvítězili 2:0 a kvalifikovali se tak do příštího ročníku Mol cupu. Autorem vítězné trefy byl Jan Schönbauer, který ve 43. minutě úspěšně hlavičkoval po rohovém kopu a dle svých vlastních slov si splnil sen. To ostatně skoro všichni aktéři, snad jen mimo jankovského Aleše Hanzlíka a plánského Romana Lengyela, kteří ve svých kariérách několik těch ligových stadionů navštívili :-)))

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Finále krajského poháru, které se odehrávalo v ligových podmínkách na Střeleckém stadionu, jsme si chtěli patřičně užít a samozřejmě i trofej získat. V roli favorita utkání jsme dominovali na míči, ale do dobře organizovaného bloku jsme se těžko dostávali. Soupeř spoléhal zejména na dlouhé míče po ose Pintér – Lengyel – Šteyer, kdy posledně jmenovaný nám dělal velké problémy. Když se nám konečně podařilo obranný blok překonat, tak se brankář Hotový několikrát zaskvěl výborným zákrokem. Proto nás naše neproměněné šance mohly mrzet v hektickém závěru utkání, kdy nás podržel brankář Komrska. Celkově si myslím, že finále mělo svou úroveň, ke které přispěly oba korektně hrající týmy za přesného dohledu všech arbitrů utkání. Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům této vydařené akce a současně všem divákům, kteří ve velice slušném počtu přišli podpořit své kluby a zároveň charitativní podtext tohoto utkání.

Jan Schönbauer, hráč SK Jankov: „Zápas na Střeleckém ostrově byl pro mnohé, včetně mě, splněný sen. Zázemí prvoligového Dynama je na výborné úrovni. Zároveň přišla velice slušná návštěva. Zápas se odehrával na skvěle připraveném trávníku, což nám vyhovovalo, většinu času jsme drželi míč a šli do plných. Planá vyrážela do protiútoků, kterým nutno dodat pár vyšlo, ale Komrs nás podržel. My si odvážíme pohár a zážitek na celý život.“

Jan Pintér, trenér SK Planá:Utkání se mi i přes prohru hodnotí pozitivně. Troufnu si říci, že to byla skutečná oslava fotbalu. Lidí přišlo nad očekávání, ale hlavně se vybrala úžasná částka! Celkový dojem z finále je neskutečný! Myslím, že jsme byli Jankovu více než vyrovnaným partnerem! Chtěl bych poděkovat celému mančaftu za reprezentaci našeho klubu, protože jsme předvedli, že fotbal hrát umíme!! Jen je škoda, že jsme nedokázali proměnit jednu z našich příležitostí. Ale takový je prostě fotbal! Jankovu gratuluju k vítězství a přeju hodně štěstí v prvním kole republikového poháru.”

Tomáš Pintér, předseda KFS: ,,Jsem opravdu velmi rád, že se takové finále poháru podařilo uspořádat a zrealizovat. Za mě to dopadlo přesně tak, jak jsem si již loni v létě přál a představoval, abychom pohár více zatraktivnili přednostně pro kluby a hráče, našli do budoucna partnera soutěže a to jistě spojení s pivem a pivovarem Samson je v našich soutěžích a amatérských podmínkách ideální 🙂, a aby pohár a jeho finále bylo pro hráče zážitkem a jedním z vyvrcholení sezony. A to se včera, podle ohlasů všech s kterými jsem mluvil, povedlo. Po sportovní stránce utkání mělo náboj až do poslední minuty. Já jsem osobně zval hosty na jedinečný zážitek a ukázku amatérského jihočeského fotbalu a to se i díky jedinečné atmosféře ligového stadionu SK Dynama ČB povedlo na výbornou, jak pro samotné týmy a hráče, tak věřím, že i pro diváky. Zpestřením a jistě i zážitkem pro samotné aktéry bylo, že na hřiště hráče zaváděli nejmenší benjamínci, kdy o poločase zvládli skvělý “match” mezi sebou. To vše pak bylo navíc umocněno spojením s charitativním projektem “Dubenský běh pro dobrou věc”, kdy se z dobrovolného vstupného a příspěvku obou klubů (10 tis. Kč každý) a doplatku svazu podařilo vybrat 50 tis. Kč rodinu Dvořákových jejich předčasně narozená dvojčátka. Za mě opravdu skvělý večer, navíc jsme to zvládli celé i organizačně na slušné úrovni a tak bych chtěl závěrem všem velmi poděkovat za pomoc a spolupráci, samozřejmě nejvíc vedení SK Dynamo ČB v čele JUDr. Koubkem za možnost sehrát finálové utkání na Střeleckém ostrově, velké díky všem partnerům, oběma klubům za pomoc jak při přípravách tak za darovanou částku a v neposlední řadě všem, kteří nám s organizací a pořadatelstvím pomáhali. Jak jsem řekl, fotbal je o emocích, o zážitcích a já myslím, že tenhle večer to splnil. Mým přáním je pak, aby se do příštího ročníku přihlásilo více klubů a o podobnou šanci zahrát si takové finále se sportovně poprali v rámci vyřazovacích bojů. Naším záměrem je z toho vytvořit tradici a pomoci z poháru zase udělat prestižní soutěž, jakou má např. pohár v Anglii. Zkrátka jsem rád, že se to povedlo a už se pomalu budeme připravovat na nový ročník.”

SESTŘIH: