David Mádl: Spoluhráči mě velmi podpořili

FC MAS Táborsko “B” – SK Jankov 3:4 (1:2) / 27. kolo KP 2021/2022

Díky odstoupení Sokolu Sezimovo Ústí si fotbalisté Jankova od krajského přeboru čtrnáct dní odpočinuli. V mezičase si dojeli na Střelecký ostrov pro trofej za vítězství v poháru. Do KP se vrátili sobotním utkáním v Malšicích u Tábora, kde změřili síly s rezervou druholigového Táborska. Zápas to byl pohledný. Padlo v něm sedm gólů, z nichž ten rozhodující v posledních vteřinách. Velice zajímavý byl i z pohledu věkových průměrů obou sestav. Zatím co věkový průměr domácích činil 22,3 let, ten hostující 29,5 let. Zkušenosti nakonec zvítězili nad mládím. Přesto jedna mladá a především nová tvář stála také na straně Jankova. Premiéru mezi třemi tyčemi za “A” – tým zažil čerstvě devatenáctiletý gólman David Mádl. Začátek pro něho nebyl úplně ideální, když inkasoval z první, navíc ne úplně povedené střely. Jak sám zmiňuje, mohla za to velká nervozita. V průběhu zápasu se z ní však oklepal a i díky podpoře jeho spoluhráčů nakonec zažil vítězný debut!

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „V zajímavém utkání jsme byli v prvním poločase lepším týmem, když jsme předvedli jeden z herně nejlepších poločasů na jaře. Druhý poločas se síly postupně vyrovnaly a přestože jsme vedli o dvě branky, tak domácí mladíci nesložili zbraně a zápas, i díky našim neproměněným šancím, dokázali v závěru utkání vyrovnat. Vše nasvědčovalo tomu, že utkání nakonec skončí dělbou bodů, ale v úplném závěru, trochu krutě pro domácí, jsme vstřelili vítěznou branku.

David Mádl, hráč SK Jankov: Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost zachytat si za „A“ tým Jankova, moc si téhle příležitosti vážím. První půle se nám vydařila, moc jsme soupeře k ničemu nepustili, jen byla u mně znát opravdu velká nervozita a dostal jsem po první střele úplně zbytečný gól, za který se stydím. Druhá půle nám už tolik nevyšla, trochu jsme se trápili, ale díky Popimu jsme se dostali do vítězného konce. Jsem moc rád, že mě spoluhráči velmi podpořili a snad se budu posouvat ještě dál, abych týmu více pomohl. Ještě jednou díky za příležitost.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov:Byť tomu výsledek úplně neodpovídá, obzvlášť, když jsme rozhodující gól vstřelili v 90. minutě, tak si troufám říct, že jsme zápas po většinu času drželi pod kontrolou. Hráli jsme aktivně, vytvářeli si šance a nevyhráli jsme větším rozdílem jen díky neproměňování šancí a laciným obdrženým brankám. Nicméně kluky musím pochválit za celých devadesát minut. První poločas byl jasně v naší režii, skvěle nám hráli oba kraje, především Schönbauer byl k nezastavení. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale když jsme se dostali do dvoubrankového vedení, myslel jsem, že zápas dohrajeme ve větším klidu. Jenže jsme dovolili soupeři nejen snížit, ale i vyrovnat. Rozhodující branka byla poměrně šťastná, každopádně tři body jsme si jednoznačně zasloužili.

Miroslav Jelen, trenér FC MAS Táborsko “B”: Do utkání vstoupili lépe hosté a brzy šli i do vedení, ale nám se hned vzápětí podařilo vyrovnat Jansou. V první půli byl ale soupeř lepší na míči a podařilo se mu pak ještě jednu šanci proměnit. Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat hru, jenže pak se bohužel kopala penalta po nastřelené ruce Trantýra a my dostali třetí gól. Kluci ale ani za tak nepříznivého stavu nesložili zbraně a góly Zemana a Kubovského srovnali na 3:3, což bylo samozřejmě fantastické. Bohužel v 90. minutě se odrazil míč v našem vápně k hostujícímu útočníkovi a ten rozhodl utkání ve prospěch Jankova. Hráčům samozřejmě patří pochvala za to, že dokázali v utkání dotáhnout nepříznivý stav 1:3 a vyrovnat, o to víc nás všechny samozřejmě mrzí inkasovaný gól v poslední minutě.”

SESTŘIH:

střelci Jankovských branek. Zleva Petr Klíma, Martinové Popelka a Benda, Honza Schönbauer.