Petr Kadlec: Otevřený fotbal se musel divákům líbit

SK Jankov – FK Tatran Prachatice 3:4 (2:2) / 28. kolo KP 2021/2022

Na zápasech Jankova není o góly nouze. Podruhé v řadě viděli diváci sedm branek, podruhé v řadě byla ta sedmá rozhodující, navíc v samém závěru. V utkání s Prachaticemi Jankovští v prvním poločase dvakrát vedli, soupeř pokaždé dokázal vyrovnat. Na začátku druhé půle to byl Tatran, kdo se ujal vedení, aby ho Petr Klíma krásnou střelou v 60. minutě opět dorovnal. Na čtvrtý gól Prachatic z 89. minuty už domácím nezbyl čas, a tak si čtvrtý tým tabulky odvezl z Precis arény všechny tři body.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „V samotném úvodu utkání jsme se ujali vedení a vzhledem k ofenzivní kvalitě soupeře se dalo očekávat, že se nejednalo o poslední branku tohoto zápasu. Množství šancí na obou stranách a otevřený fotbal se musel divákům líbit. Nejvíce nás může mrzet, že před koncem poločasu můžeme navýšit vedení o dvě branky, ale vzápětí hosté srovnávající brankou do šatny na 2:2, a hned po přestávce se ujímají vedení. Do zápasu nás půl hodiny před koncem vrací po hezké individuální akci Klíma. Od této chvíli jsme měli několik šancí na to utkání zvládnout vítězně, ale buď byl proti hostující brankář, nebo jsme neměli přesnou mušku. Minulé kolo jsme štěstí měli, ale tentokrát jsme si závěr utkání vyzkoušeli z druhé strany, kdy jsme v posledních vteřinách obdrželi rozhodující branku utkání. Cením si toho, že jsme s kvalitním soupeřem drželi krok po celý zápas.

Marek Kroneisl, hráč SK Jankov: „Můžeme říkat, že jsme prohráli smolně, ale když ve dvou zápasech po sobě inkasujeme dohromady sedm gólů, něco je špatně. Prachatice sice ukázaly velkou ofenzivní sílu, přesto jsem přesvědčen, že těm gólům, alespoň některým, šlo zabránit. Na druhou stranu je potěšující, že dokážeme být i my produktivní. Je potřeba to více sladit, abychom příště více gólů dali než dostali:-))).“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: Můžeme se cítit zklamaní, také se cítíme, ale v tomhle je právě fotbal krásný. Minulý týden vyhrajeme 4:3 gólem v poslední minutě, hned o týden později si to samé vyzkoušíme v opačném gardu. Můžeme polemizovat, jestli je to zasloužené, ale fotbal se hraje na góly a když doma čtyřikrát inkasujete, těžko můžete pomýšlet na body. K tomuto výsledku nemuselo dojít, kdybychom na konci prvního poločasu za stavu 2:1 Klímou skóre navýšili, místo toho z protiútoku obdržíme vyrovnávající gól. Hned z první akce po změně stran znovu inkasujeme, což samozřejmě týmu nepomůže. Přesto jsme po vyrovnání měli zhruba tři obrovské šance, kdy jsme mohli zápas překlopit na naší stranu, ale i díky skvělému gólmanovi Tatranu se to nepovedlo. A naopak v 89. minutě z dalšího breaku inkasujeme. Ale jak říkám, to je fotbal. Jednou se štěstí přikloní na vaší stranu, jindy zase na druhou. V dresu soupeře zahráli vynikající zápas Makoš se Sedláčkem, které bránit není žádný med, o čemž se naši zadáci přesvědčili. Soupeři je třeba sportovně pogratulovat.

Josef Raušer, trenér FK Tatran Prachatice: „Hrálo se uvolněně, byl to docela pěkný fotbal. V první půli jsme byli nebezpečnější, měli více šancí a zaslouženě to bylo 2:2. Po nástupu do druhé půle jsme šli do vedení, soupeř srovnal a v závěru byl o něco nebezpečnější. My ale utekli do brejku a rozhodli. Konečně se to štěstíčko otočilo čelem k nám. Na druhé straně ty tři obdržené góly byly až moc laciné. Chtěli jsme uhájit čtvrté místo, což je pro mě pořád dobrý výsledek. To snad již udržíme. Jinak bylo znát, že Kuba Rauscher musel do práce, a tak v půli střídal. Na druhé straně Linhart, který tam místo něho šel, na gól nahrál a rozhodující dal. Celkově mohu být s fotbalem spokojený. Remíza by možná více odpovídala vývoji hry, ale jak říkám, štěstíčko se tentokrát přiklonilo k nám.”

SESTŘIH: