Martin Hüttner: Chtěli jsme získat tři body a zápas si užít

SK Jankov – FK Junior Strakonice 1:1 (0:1) / 30. kolo KP 2021/2022

Krásná branka hostujícího Tomáše Zelenky (ne nadarmo srovnávaná s trefou Patrika Schicka z EURA) byla ozdobou sobotního utkání Jankova se Strakonicemi. Vítězná nakonec nebyla, jelikož se po změně stran trefil střídající Pavel Mizera. Oba góly, několik dalších šancí na obou stranách a komentáře k duelu, který skončil stejným výsledkem jako podzimní souboj ve Strakonicích. To je tečka za krajským přeborem 2021/2022.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Po celé utkání jsme se pokoušeli o překonání dobře zorganizovaného bloku hostů. Nechci úplně tvrdit, že se nám to nedařilo, ale gólem jsme se v prvním poločase prosadit nedokázali. To naopak hosté ano, když se jim podařilo vstřelit krásnou branku z vlastní poloviny hřiště. Našemu brankáři nic ovšem nevyčítám, sám jsme před utkáním chtěl, aby byl ve vyšším postavení a byl připraven na propadlé míče za naší obranu. Do druhého poločasu jsme udělali změnu v rozestavení a šli trochu do rizika. Pro hosty se začali objevovat prostory pro brejkové situace a minimálně jedna byla pro nás velmi nebezpečná. Nakonec jsme se prosadit dokázali a utkání skončilo dělbou bodů.

Martin Hüttner, hráč SK Jankov: „Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že už máme po prohře Rudolfova jisté 5. místo v tabulce, takže splněný předsezónní cíl. I tak jsme samozřejmě chtěli získat všechny tři body a zároveň si zápas užít. Od úvodních minut jsme byli aktivnější než soupeř, který spoléhal hlavně na zabezpečenou obranu a z ní vycházející rychlé brejky převážně po dlouhých balonech nahoru. Bohužel v 16. minutě jsme dostali krásný gól přes více než polovinu hřiště, kde Zelenka chytře využil Komrsovo vyššího postavení. Po zbytek poločasu jsme byli lepší, měli jsme i slušný tlak, z kterého jsme si vytvořili i několik slibných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Soupeř směrem dopředu už v první půli nic nepředvedl. Ve druhé půli jsme chtěli utkání otočit, a proto jsme změnili rozestavení na tři vzadu. Díky tomu měl soupeř více prostoru vepředu a dostal se do dvou nebezpečných úniků. Jinak se ale obrázek hry nezměnil, pokračoval náš velký tlak, který byl ale v druhé půli spíš platonický a moc šancí nepřicházelo. Díky Mízovi se nám podařilo alespoň vyrovnat na konečných 1:1 a v závěru jsme sahali po výhře, ale Koldův pokus vykopl před brankovou čarou obránce. Se sezónou jsme se tedy rozloučili pouze remízou, po které následovala dokopná.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: „Po celý zápas jsme měli převahu, ale gólových příležitostí zase tolik ne. Soupeř se nemusel nikam hnát, jelikož v šestnácté minutě vstřelil krásnou branku z nějakých šedesáti metrů. My se dočkali vyrovnání v 67. minutě, vstřelit vítěznou trefu se nám už ale nepodařilo. Řekl bych, že je remíza spravedlivá. Skončili jsme na pátém místě, vyhráli krajský pohár, takže sezónu hodnotíme kladně.“

Tomáš Čakrt, trenér FK Junior Strakonice: „Za ukrutného vedra se všichni kluci vydali ze všech sil a byl to z naší strany poctivý kolektivní výkon. Nádhernou branku dal Zelenka, když ze šedesáti metrů přehodil brankáře. Takový Schick číslo dvě. Zvedl hlavu, podkopl míč a bylo to tam. Pak jsme soupeře nechali hrát, byli více zalezlí, ale dostali se do čtyř brejků, ze kterých jsme mohli výhru pojistit. To se nepodařilo a nějakých dvacet minut před koncem jsme inkasovali vyrovnávací branku. Ale i tak vezeme z Jankova velice cenný bod. Nejlepším našim hráčem byl Jirka Máška a velice dobrý zápas odehráli stále ještě dorostenci Zábranský a Kafka. Jsou příslibem do budoucna.

SESTŘIH: