Ve čtvrtek proběhne losovací aktiv

Krajský přebor začne 13. – 14.8.2022

Fotbalová sezóna 2021/2022 sotva skončila, mohutné přípravy na tu nadcházející jsou v plném proudu. Funkcionáři jihočeských celků sháněli nejen posily pro své mančafty, ale také řešili, v jaké soutěži budou jejich kluby hrát. Po dvouletých trablech s Covidem se zaplať pánbůh zase odehrál fotbalový ročník jednou kompletní, což ve finále přineslo šťastnějším oddílům postupy, avšak některým zase sestup o soutěž níže. Díky tomu se startovní pole jednotlivých soutěží promění.

Pro fanoušky jankovského SK je samozřejmě nejzajímavější, jak bude vypadat šestnáctka startujících v krajském přeboru, nejvyšší jihočeské soutěži. Mimo “zelenobílých”, kteří budou obhajovat pěkné páté místo z letošního ročníku, bude dalších jedenáct celků stejných. Nicméně čtveřice nových klubů soutěž řádně osvěží! V KP už neuvidíme Český Krumlov (postup do divize), Sokol Sezimovo Ústí (odstoupil po podzimní části, přihlásil I.B), Blatnou (sestup do I.A) a Čimelice (přihlásily I.B). Naopak nováčky budou Jindřichův Hradec (sestup z divize), Hluboká, Trhové Sviny a Semice (všichni postup z I.A). U J.Hradce a Hluboké berme označení “nováček” s rezervou. Trhové Sviny si zahrály KP pouze jednou, a to v sezóně 1997/1998. Pro tým Semic jde o historickou premiéru v krajské elitě! Krajský přebor 2022/2023 bude rozehrán o víkendu 13. – 14.8.2022. Definitivní rozlosování proběhne ve čtvrtek na losovacím aktivu, na kterém může ještě dojít ke změnám.

Účastníci krajského přeboru dle losovacích čísel: SK JANKOV, FK Olešník, FK Protivín, TJ Dražice, FC ZVVZ Milevsko, SK Rudolfov, FC MAS Táborsko “B”, Jiskra Třeboň, FK Olympie Týn nad Vltavou, Hluboká nad Vltavou, FK Tatran Prachatice, TJ Osek, FC AL-KO Semice, Spartak Trhové Sviny, FK Jindřichův Hradec, FK Junior Strakonice.