Petr Maxa: Je třeba si přiznat, že nám chybí kvalita

SK Jankov – TJ Jiskra Třeboň 0:3 (0:0) / 8. kolo KP 2022/2023

Do 59. minuty šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém měl paradoxně blíže k první vstřelené brance Jankov. Borovka však trefil tyč, Bürgera vychytal hostující gólman Kopecký, Vokurka a Kočer své pokusy namířili mimo prostor branky. V 59. minutě přišel klíčový moment zápasu. Matoušek poslal centr do pokutového území, extřeboňský Tomáš Tůma s Jirkovským neuhlídali střídajícího Pavla Tůmu a Jiskra vedla. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Jankovští už v sobě nenašli síly ani kvalitu s nepříznivým stavem cokoliv udělat.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „V prvním poločase jsme měli dvě šance, když se hned v úvodu utkání střela Borovky otřela o tyč a druhá šance po standardní situaci, bohužel v brance také neskončila. Celkově v poli vyrovnaný první poločas, kdy jsme hosty nepustili do nějaké výraznější šance. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že utkání zvládneme. To se nám i mohlo povést, ale bohužel naší jedinou šanci ve druhém poločase jsme nedokázali proměnit. Jak to tak bývá, vzápětí inkasujeme a v dalším průběhu utkání nenacházíme síly ke zvratu.

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: Co k tomu dodat. Snad se soupeře nedotknu, jestli ano, tak se omlouvám, ale Třeboň je týmem na naší úrovni a my potřebovali uspět. Bohužel jsme postrádali čtyři hráče ze základu, což je v našem případě moc. První poločas jsme hosty drželi zkrátka a nedovolili jsme jim žádnou šanci. Sami jsme trefili tyč a jednu šanci zazdili. Bohužel po změně stran byla Třeboň lepší a směrem dopředu nás jednoznačně předčila. Dvakrát se prosadila hlavičkami po pěkných centrech, v závěru zase po hezké individuální akci. My měli ještě za stavu 0:0, krátce před první inkasovanou brankou, velkou možnost Kočerem, ale neproměnili jsme to. Stejně jako minule nemůžeme hráčům upřít snahu, na hřišti bojují, ale je třeba si přiznat, že nám prostě chybí kvalita. Ve středu přivítáme Strakonice, snad se nám někteří hráči vrátí a konečně prolomíme to ofenzivní trápení.“

Karel Bicenc, trenér TJ Jiskra Třeboň: První poločas nabídl vyrovnanou hru a oba týmy si vypracovaly příležitosti. Musím pochválit brankáře Kopeckého, který nás podržel, a tak úvodní dějství skončilo bez branek. V 59. minutě našel Matoušek pěkným centrem Tůmu, který hlavou zakončil do sítě a otevřel skóre. O deset minut později z opačné strany nacentroval Radosta na zadní tyč Matouškovi, a ten opět hlavou přidal druhou trefu. V 86. minutě poslal Radosta přihrávkou z vlastní poloviny hřiště do brejku Bicence, který přešel přes dva hráče a zakončením kolem brankáře pečetil naše vítězství. Chválím celý tým.”

SESTŘIH: