Petr Kadlec: Chtěli jsme být co nejdéle ve hře

SK Jankov – TJ Hluboká nad Vltavou 0:3 (0:2) / 10. kolo KP 2022/2023

Fotbalová branka. Když se do ní trefíte a rozvlníte síť, zažíváte pocit štěstí, možná i hrdosti. Široká je 7,32 metru, vysoká 2,44 metru. Mohlo by se zdát, že je to dostatek na to, aby gólů v zápasech padalo víc než dost. Avšak realita v podání fotbalistů Jankova je aktuálně zcela odlišná. Alespoň co se vstřelených branek týče. V letošních deseti mistrovských zápasech dokázali toto “velké” zařízení trefit Jankovští pouze třiadvacetkrát. Z toho byli šestkrát úspěšní. Proto není divu, že hned v sedmi z těch deseti zápasů se nedokázali prosadit vůbec. Naštěstí pro zelenobílé si Junior Strakonice vstřelil vlastní branku, což Jankovu přineslo tři body. V posledním utkání s Hlubokou se domácím nepodařilo trefit prostor branky ani jednou. Pokud toto tým trenéra Petra Kadlece nezlepší, bude body potřebné k záchraně sbírat zoufale těžko. To soupeř z Hluboké v Precis aréně problém s koncovkou neměl. V podstatě ze čtyř šancí třikrát skóroval a pohodlně si dokráčel pro tři body.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „S favoritem utkání jsme chtěli být co nejdéle ve hře o výsledek, ale plán vzal za své už po jedenácti minutách, kdy pro mě nepochopitelně nedokážeme ubránit autové vhazování, při kterém necháme úplně volného hráče uvnitř pokutového území. V pohodě hrající hosté ještě do poločasu navyšují vedení o další branku. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Hosté na míči, my se snažíme poctivě posouvat. Škoda snad jen šance, která přišla po necelé hodině hry, kdy jsme se mohli do zápasu vrátit, ale Borovka těsně minul. Druhá naše šance v tomto utkání přišla deset minut před koncem, kdy jsme Kollárem orazítkovali tyčku. Několik minut před koncem navyšují hosté na konečný výsledek 0:3.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: „Favoritem zápasu byla Hluboká a rozdíl mezi oběma mužstvy v tabulce byl viditelný i na hřišti. Hodně tomu napomohl inkasovaný gól už v 11. minutě po našem trestuhodně odfláknutém bránění autového vhazování a také možná útočném faulu zakončujícího Hrachovce. A když z druhé nebezpečné akce soupeř zvýšil po půlhodině na 2:0, bylo jasné, že s naší formou na zvrat mít nebudeme. Hluboká zápas v klidu kontrolovala a v závěru přidala třetí gól. My se trápíme v koncovce, za stavu 2:0 jsme tam měli velkou příležitost Borovkou a Kollár zase trefil tyč. Teď jsou před námi zápasy pravdy. Rozhodně potřebujeme zlepšit všechny aspekty naší hry a určitě bychom potřebovali i trochu toho pověstného štěstíčka, aby nám tam místo těch tyček a břeven, co trefujeme, taky něco spadlo.“

Karel Vácha, manažer TJ Hluboká nad Vltavou: „Po předcházející domácí výhře s Jindřichovým Hradcem pro nás bylo důležité, abychom získali tři body i ve venkovním utkání v Jankově, abychom se udrželi v popředí tabulky. To se nám podařilo a díky třem brankám jsme vyhráli zcela zaslouženě.”