Petr Kadlec: Utkání jsme zvládli herně i výsledkově

SK Jankov – TJ Osek 4:0 (2:0) / 12. kolo KP 2022/2023

V Jankově může panovat částečné uklidnění, uspokojení však v žádném případě ne. Zelenobílí mají za sebou dva vítězné duely s posledními Prachaticemi a předposledním Osekem. Díky tomu jim v tabulce odskočili na zdánlivě velký rozdíl, ale ambice jsou v Jankově mnohem vyšší. I proto nesmí přijít uspokojení a v posledních třech podzimních zápasech se pokusit ještě urvat nějaké ty body. Každopádně nedělní souboj s Osekem lze považovat za zdařilý. Celkem poklidná výhra 4:0, skvělý výkon některých hráčů, další utkání s čistým kontem, konečně gól z rohového kopu nebo třeba třístý start kapitána Vojtěcha Bürgera. To jsou všechno aspekty, které si zaslouží svou pozornost.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Utkání jsme zvládli jak herně, tak i výsledkově. Byli jsme více na míči a snažili se vypracovat si nebezpečné situace v prostoru branky hostů. Zlomový okamžik celého utkání přišel deset minut před poločasem, kdy hosté šli do oslabení po červené kartě a my proměnili nařízený pokutový kop. Do poločasu po pěkné akci ještě navyšujeme vedení. Druhý poločas jsme chtěli zachytit a to se nám povedlo, když Aleš Hanzlík zkompletoval svůj hattrick. V závěru jsme se ještě dokázali prosadit z rohového kopu a utkání tak v klidu dohráli. Těší mě i udržené čisté konto.

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: Chtěli jsme potvrdit tři body z Prachatic, ale určitě jsme se měli před Osekem na pozoru. Přestože se mu letos nedaří, pořád má ve svém středu dobré fotbalisty. Od úvodu jsme byli aktivnější, ale také jsme měli opět trochu štěstí, když v 36. minutě zazmatkoval hostující Němeček, který to následně hasil rukou na brankové čáře. Dostal červenou a my šli z penalty do vedení. Po pěkné akci jsme přidali do poločasu druhý gól a hned po příchodu z kabin jsme v podstatě rozhodli třetím gólem. Pak už jsme jen zbytek zápasu hlídali komfortní vedení, které jsme po rohu deset minut před koncem navýšili. Důležitý dvojzápas s Prachaticemi a Osekem jsme zvládli za šest bodů, ovšem to neznamená, že máme splněno. Do konce podzimu zbývají tři zápasy a rádi bychom ještě nějaké body nahráli. O hvězdě zápasu není pochyb. Aleš Hanzlík dal tři góly, na jeden přihrál a celých devadesát minut řídil naší hru.“

Karel Hoch, trenér TJ Osek: „Rozhodujícím momentem byla penalta s červenou kartou necelých deset minut před poločasem. Vyplynulo to z nekomunikace gólmana s obráncem. Ale my šli po čtvrt hodině utkání do brejku, když vybíhal Kubiš ještě minimálně tři metry před obránci a sudí odmával ofsajd, kdy jsme to doráželi do prázdné. Ale rozhodující byla opravdu červená s penaltu. Zápas rozhodla jediná chyba. Naši sklopili hlavu, deka, která na nich ležela, padla ještě níž. Již jsme neudělali kloudnou akci a domácím jsme body prakticky věnovali. Třetí gól na začátku druhé půle byl takovou ránou z milosti, pak jsme to už jen dohrávali.”

SESTŘIH:

Vojta Bürger odehrál třísté utkání za jankovský “A” – tým. Odchovanci klubu gratulujeme!
Inkriminovaná situace, kterou ve svém komentáři zmiňuje hostující trenér Karel Hoch.