SK Jankov vs. FC ZVVZ Milevsko 1:2 (0:1)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
2. 4. 2023 16:30 Krajský přebor 2022/2023 90' 20

SK Jankov011
FC ZVVZ Milevsko112

V nedělním chladném odpoledni se v jankovské Precis aréně utkaly dva týmy, které na jaře tápou či se dokonce trápí. Dvě nepříjemné série byly ukončeny. Domácí zlomili 347 minut trvající střelecké mlčení, když Tomáš Kupka úspěšně proměnil pokutový kop. Milevsko se zase díky dvěma trefám Jaroslava Hadáčka konečně dočkalo první jarní výhry.

V 6. minutě jako první ohrozili jednu z branek Jankovští. Rohový kop Hanzlíka si našel hlavičkující Bláha, jenže míč z jeho hlavy zamířil pouze do rukavic gólmana Neužila. Druhá nadějná možnost Jankova přišla o tři minuty později po rychlém a povedeném protiútoku. Po spolupráci Točíka s Řepou pálil domácí útočník vedle. Poté se k lepšímu výkonu rozehráli vzduchotechnici a nebezpečno začalo býti spíše před domácí brankou. Ve 14. minutě nepříliš povedený Kupkův odkop zachytil Hadáček a následnou tvrdou střelou nechal vyniknout Skálu. Po dvaceti minutách přišla akce Kortana s Petříkem na levé straně, zakončená Hadáčkovou střelou z první nad domácí branku. Opravdu první velká gólovka se zrodila ve 33. minutě, kdy odcentroval Süsmelich, Pich hlavou prodloužil na penaltový puntík, kde byl zcela neobsazený Hadáček, jehož střelu k tyči Skála skvěle vyrazil. Devět minut před přestávkou se už sedmadvacetiletý útočník Milevska prosadil. Pich poslal do šestnáctky centr z pravé strany a Jaroslav Hadáček, ze svého čtvrtého zakončení v zápase, poslal míč hlavou přesně k tyči – 0:1.

Srovnání skóre přišlo krátce po začátku druhého poločasu. Kortan dle hlavního rozhodčího v souboji s Hofmannem zahrál v pokutovém území rukou a pískala se penalta. K balónu se postavil zkušený Tomáš Kupka a s přehledem protrhl jankovskou střeleckou mizérii – 1:1. Jenže radost v Precis aréně dlouho netrvala. O minutu a půl později přišel zkrat Kočího, který chtěl zahrát malou domů, avšak nevšiml si Jaroslava Hadáčka, který se zadarmo dostal k míči, obešel bezmocného Skálu a vrátil Milevsku vedení – 1:2. Rozpoložení Jankovských fotbalistů následně demonstroval kapitán Fajtl, který nepovedeným odkopem nabídl velkou příležitost Petříkovi, bohužel pro hosty se však druhý nejlepší střelec soutěže střelou na zadní tyč netrefil. Velice blízko hattricku byl Hadáček v 74. minutě po rychlém breaku hostí a pěkné přihrávce pod sebe od Bártíka, ovšem tuto radost mu obětavým zákrokem znemožnil Bláha. V 86. minutě mohl přidat šestnáctý přesný zásah v sezóně Petřík po další chybě domácí defenzivy, ale i tentokrát mu byla branka ve velké šanci malá. Milevsko se i tak první jarní výhry nakonec dočkalo, to Jankovští jsou stále na čekané…

SK Jankov – FC ZVVZ Milevsko 1:2 (0:1)

Branky: 52. Kupka z pen. – 36. a 53. Hadáček

ŽK 2:2 (Řehoř, Bláha – Hadáček, Souček)

Střely na branku: 2:5

Střely mimo: 2:7