29. 10. 2022 11:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 13

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
FC AL-KO Semice145
SK Jankov000

Na premiérový duel v Semicích u Písku nebudou fotbalisté Jankova vzpomínat v dobrém. Historicky první zápas mezi domácím nováčkem krajského přeboru a hosty z Jankova vyzněl mnohem lépe pro domácí, byť výsledek 5:0 lze určitě označit jako krutý. Jenže po v celku vyrovnané první půli hostující tým absolutně nezvládl druhý poločas a odjel s pověstným “bůrem”.

Přitom to byli hosté z Jankova, kdo mohl otevřít skóre. V 6. minutě posadil po standardní situaci míč Hanzlík na hlavu Kupky, po jehož hlavičce skončil míč na břevně. Břevno zvonilo po čtvrthodině hry i na druhé straně. Zdánlivě nevinou střelu vyslal Hrala, míč se od břevna odrazil na malé vápno, odkud ho do branky vrátil hlavičkující Pavel Keclík – 1:0. Nutno podotknout, že při této situaci neměl úplně čisté svědomí gólman Skála. Zbytek prvního poločasu se hrálo vyrovnané střetnutí bez větších šancí, než přišla 45. minuta, Hüttnerův pěkný rohový kop a hlavička Kupky, která smrděla vyrovnáním, bohužel pro hosty míč skončil těsně vedle.

Jankovští v poločase mysleli na zvrat, jenže veškeré plány zhatil Radek Veleman, jenž v 52. minutě uvnitř šestnáctky vypálil a míč s pomocí Fajtlovi teče a břevna skončil v brance – 2:0. Hosté dostali ránu, ze které se už neoklepali. Obzvlášť, když Hüttnerovu střelu Dvořáček vyrazil a zanedlouho po Borovkově ztrátě a rychlém protiútoku skóroval Filip Blažek – 3:0. Semice byly na koni, což demonstrovaly za další tři minuty, kdy se po centru z pravé strany prosadil, zřejmě v ofsajdovém postavení hlavičkující Radek Veleman – 4:0. Pak už bylo jen otázkou, jaký příděl si hosté odvezou. V 69. minutě mohl skóre navýšit Keclík, avšak tentokrát Skála Jankov podržel. Patnáct minut před koncem prošel poměrně hladce středem hřiště Jakub Keclík a svou individuální akci vyšperkoval pátým gólem – 5:0. Další možnosti přišly v závěru. V 85. minutě neuspěl střídající Forman. O minutu později našel zpětnou přihrávkou A.Píša zakončujícího Hüttnera, ale Jankovští se čestného úspěchu nedočkali. A když se v 87. minutě neprosadil Blažek, jehož tutovku Skála nohou vykopl, zůstalo finální skóre 5:0 pro Semice.

FC AL-KO Semice – SK Jankov 5:0 (1:0)

Branky: 52. a 67. Veleman, 15. Keclík P., 63. Blažek, 75. Keclík J.

ŽK 0:1 (Borovka)

Střely na branku: 8:5

Střely mimo: 5:4