FC Šumava Frymburk vs. SK Jankov 5:2 (3:0)

FC Šumava Frymburk vs. SK Jankov 5:2 (3:0)

vs

Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
23. 8. 2025 17:00 7. Liga, sk. A 2025/2026 90' 3

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
FC Šumava Frymburk325
SK Jankov022

Po výhře v úvodním utkání s Loučovicemi přišel v prvním venkovním střetnutí 7. ligy totální výbuch zelenobílého družstva, které se nedostalo do očekávaného rytmu a absolutně selhalo v defenzivní činnosti. Frymburku stačil k jasnému vítězství jednoduchý fotbal založený na důrazu, s čímž se Jankovští na malém hřišti nedokázali srovnat. Z jižní části kraje se tak vracejí s ostudným bůrem a snad i vědomím, že ani v této soutěži se soupeři sami neporazí.

Domácí fotbalisté povzbuzeni výhrou z Boršova z úvodního klání této sezóny vstoupili i proti papírovému favoritovi z Jankova nebojácně a hned ve 2. minutě poměrně výrazně zahrozili. Po akci na levé straně přišla přihrávka Bagoniho a střela Budíka, kterou musel Komrska vyrazit na rohový kop. Defenziva Jankova nevypadala příliš jistě, což jen potvrdila zbytečná ztráta Bürgera, kterou se pokoušel potrestat Bagoni, ovšem hostující branku netrefil. Zelenobílí zahrozili poprvé ve 21. minutě, kdy získal balón Kocian, individuální akcí se dostal až ke střele, která ale skončila ve Vítkových rukavicích. O minutu později došlo v pokutovém území Jankova ke dvěma soubojům, z nichž jeden z nich si rozhodčí Hnilička vybral jako nedovolený a odpískal pokutový kop. Míč si postavil Stanislav Budík a bez problémů otevřel skóre – 1:0. Hned o minutu později přišel Kastenmajerův centr, až komického počínání jankovské obrany využil Bagoni sklepnutím na malé vápno a Stanislav Budík na přední tyči přišel k druhé trefě jako slepý k houslím – 2:0. Pokus o snížení přišel z kopaček Hanzlíka a jeho přímého kopu, avšak aby střela hostujícího středopolaře skončila za zády Vítka, potřebovala by mnohem větší razanci. Jak jednoduše přijít ke gólu pocítil Marek Bednář tři minuty před pauzou, kdy využil (ne)počínání stopera Jirkovského, dostal se do úniku a Jankovu naložil do šatny třetí banán – 3:0.

Jindy spolehlivého Jirkovského duel ve Frymburku nezastihl v nejlepším rozpoložení, což prokázal další hrubkou v 52. minutě, kterou se snažil opět potrestat Bednář, jenže tentokrát zamířil pouze do břevna. Přesto lze říci, že výkon hostujícího mančaftu šel po změně stran přeci jen trochu nahoru. Napomohlo tomu i dvojí střídání v 58. minutě, kdy Voráček s mladíkem Šímou hru Jankova trochu více rozhýbali. A zanedlouho skóre snížili. Přesněji v 61. minutě po poměrně hezké kombinaci středem hřiště, v jejímž závěru Šíma sklepl míč k nohám Tomáše Troupa a ten střelou o břevno vykřesal Jankovu naději – 3:1. Bohužel z dalšího platonického tlaku až na jednu výjimku žádné příležitosti nepřicházely. A to především díky velké obětavosti a bojovnosti domácích, ale také díky častým nepřesnostem borců v zelenobílém. Tou jedinou výjimkou byla šance Šímy, kterému se ale v poslední chvíli zamotal míč mezi nohami a Vítek v domácí brance tuto situaci nakonec ustál bez újmy. Finální rozzuzlení přišlo až v závěru. Deset minut před koncem stvrdil vítězství Frymburku Roman Bagoni, jenž krásným angličanem překonal Komrsku počtvrté – 4:1. Razítko na totálně nepovedené střetnutí hostujících stoperů dala situace z 84. minuty, kdy způsobený chaos využil ke chvilce slávy Vojtěch Kastenmajer – 5:1. Vyjma Bagoniho nádherného gólu byly u zbylých čtyřech inkasovaných brankách více než silně podepsáni sami Jankovští. V nastaveném čase došlo ještě na korigující trefu, kterou svou dravostí vybojoval Matěj Šíma, když byl v pokutovém území zastaven nedovoleným zákrokem a nařízenou penaltu zkušeně proměnil Aleš Hanzlík – 5:2. Ruku na srdce, Jankovu zápas vůbec nevyšel, což na druhou stranu nesnižuje bojovný a odhodlaný výkon Frymburku, který ve dvou úvodních zápasech této sezóny nastřílel deset branek!

 

FC Šumava Frymburk – SK Jankov 5:2 (3:0)

 

Branky: 22. z pen. a 23. Budík, 42. Bednář, 80. Bagoni, 84. Kastenmajer – 61. Troup, 90. Hanzlík z pen.

ŽK 3:2 (Kastenmajer, Bagoni, Ribár – Bürger, Bláha)

Diváci: 140

Rozhodčí: Hnilička Jaroslav – Ryneš Vladimír, Brt Martin

 

Sestavy: 

FC Šumava Frymburk: Vítek – Ryneš, Komžák, Fatura, Ribár – Malina, Bednář, Račák, Kastenmajer (86. Pyszko) – Bagoni (85. Suchan), Budík (75. Pavlis)

SK Jankov: Komrska – Bláha, Bürger, Jirkovský, Beránek (80. Kouba) – Kocian (58. Šíma), Bohoněk, Hanzlík, Troup, Starý (58. Voráček) – Mizera
Pokutový kop domácího Stanislava Budíka
Přímý volný kop Aleše Hanzlíka

SK Jankov

2Václav Jirkovský Obránce
7Tomáš Troup Záložník 61'
9Marek Kocian 7 Útočník
12Lukáš Voráček 9 Záložník
13Milan Bláha Obránce 72'
14Josef Bohoněk Záložník
16Vojtěch Bürger Obránce 45'
17Matouš Kouba 18 Obránce
18Pavel Beránek 17 Obránce
19Pavel Mizera Záložník
21Jan Starý Záložník
24Jiří Komrska Brankář
25Aleš Hanzlík Záložník 90'
7Matěj Šíma 9 Útočník

Hřiště

Stadion Frymburk
Frymburk, okres Český Krumlov, Jihozápad, 382 79, Česko