FK Olympie Týn nad Vltavou vs SK Jankov 2:0 (2:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
14. 5. 2022 17:00 Krajský přebor 2021/2022 90' 25

FK Olympie Týn nad Vltavou202
SK Jankov000

Když nevystřelíš, tak nedáš gól. Otřepané známé pravidlo, které se Jankovu v sobotu vymstilo. V utkání 25. kola krajského přeboru byli Jankovští v poli herně opticky lepší, avšak ve finální fázi zcela bezzubí. Za zápas vyprodukovali pouze jednu střelu na branku, což logicky může na body stačit jen stěží. Proto se nakonec z vítězství radovala domácí Olympie.

Té se podařilo skórovat hned v 11. minutě, kdy si na Dobalův rohový kop na zadní tyči naběhl Lukáš Stoklasa a střelou z voleje zamířil přesně – 1:0. Druhý úder přidali fotbalisté Týna v 19. minutě. Dobal vysunul rychlého Štose, jehož přízemní střelu Komrska vyrazil před sebe a dobíhající Dominik Dumbrovský už s dorážkou neměl výraznější potíže – 2:0. Jankov se dočkal po půlhodině hry, jenže gól Popelky po předchozí akci Hüttnera s Kočerem pro ofsajd neplatil.

Trenér Jankova Petr Kadlec nemohl počítat s Kollárem, Kroneislem, Bendou a s druhým nejproduktivnějším hráčem týmu Sypalem. K tomu se už během první půle zranil Fajtl a v poločasové přestávce musel hřiště taktéž opustit Řehoř. Přesto měli hosté po celou dobu územní převahu, ze které ale nebyli schopni vytěžit zcela nic plodného. A tak za zmínku stojí snad jen dva momenty. Dobalova hlava nad hostující branku a jediná střela Jankovských do prostoru branky, která přišla až v 88. minutě. Přímý kop Hanzlíka si však Vachuta pohlídal a třetí nejpropustnější obrana v soutěži si tak celkem v poklidu pohlídala čisté konto.

FK Olympie Týn nad Vltavou – SK Jankov 2:0 (2:0)

Branky: 11. Stoklasa, 19. Dumbrovský

ŽK 4:3 (Dobal, Vařil, Maxa L., Dumbrovský – Lošek, Klíma, Schönbauer)

Střely na branku: 4:1

Střely mimo: 4:4