FK Tatran Prachatice vs. SK Jankov 0:2 (0:0)

15. 10. 2022 15:30 Krajský přebor 2022/2023 90' 11

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
FK Tatran Prachatice000
SK Jankov022

Na městském stadionu v Prachaticích se v sobotu hrál duel o “šest bodů”. Domácí Tatran, s jedním bodem poslední tým tabulky, hostil Jankov, který byl se ziskem šesti bodů na místě čtrnáctém. Postavení v tabulce i aktuální formu obou celků vidělo na vlastní oči sedm desítek sledujících diváků. Gólů se dočkali až v posledních deseti minutách. Jankovskou střeleckou nemohoucnost protrhl v 82. minutě Hanzlík. Zelenobílí vstřelili branku po dlouhých 653 minutách. Cenné vítězství ještě tři minuty před koncem pečetil Jirkovský.

Šlo o hodně. To si moc dobře uvědomovali hráči obou celků, proto se zpočátku hrálo ze zajištěných obran. A tak první vážnější příležitost přišla až ve 20. minutě. Z herní bídy se dříve osmělili domácí, jmenovitě Kasík, který po rohu Makoše napálil odražený balón povedenou dělovkou zpět na Skálovu branku a hostující gólman musel z rukávu vytáhnout první skvělý zákrok. O pět minut později se Kasík znovu protáhl kolem zadáků Jankova do slibného zakončení, i v tomto případě zkušeného Skálu nepřelstil. Za další minutu po rohovém kopu Makoše nechybělo mnoho z otočky střílejícímu Linhartovi. Hra Jankova neměla pořádný řád. Nedařilo se zkušeným borcům uprostřed hřiště a doplácel na to celý tým. I proto pro domácího gólmana Osvalda přišlo za prvních pětačtyřicet minut v podstatě jen jedno vážnější ohrožení branky. Tůmova střela po Kočerově sklepnutí zamířila půl metru nad.

Herní zlepšení nepřišlo ani po obrátce. Rozhodně ne u fotbalistů Jankova. Hráči Tatranu vykazovali více chuti, touhy i kvality. Jen s tou koncovkou měli problém. Hned ve 46. minutě utekl Makoš, jeho střelu Skála vyrazil a následnou Kasíkovu dorážku vykopl z brankové čáry Tůma. Jinak to byla víceméně nuda, kdy snaživý Tatran narážel na spolehlivou obranu hostujícího mužstva. Z nudné šedi vybočila jen 73. minuta a krásná střela Makoše uvnitř šestnáctky, kterou Skála vyrazil. Rozhodující momenty přišly až v poslední desetiminutovce. Jankov, který měl na kontě do 82. minuty pouze jedno slabé zakončení do prostoru branky, možná překvapivě udeřil. Kupkův centr našel v pokutovém území Aleše Hanzlíka, ten si míč zpracoval, obešel Luňáčka a nechytatelnou střelou k tyči rozradostnil hostující hlouček fanoušků – 0:1. Jankovu narostla křídla a ve zbytku utkání už domácí v podstatě nepustil za půlku. Výsledkem toho byla ještě jedna trefa. V 87. minutě vyslal Kollár za obranu Václava Jirkovského, ten byl u míče dříve než vyběhnuvší Osvald a povedeným lobem pečetil jankovské vítězství – 0:2. Pro úspěšného střelce šlo o první mistrovský gól za Jankov! Ten podal velice matný výkon, ale přesto si z okresního města Prachatic odvezl důležité vítězství.

FK Tatran Prachatice – SK Jankov 0:2 (0:0)

Branky: 82. Hanzlík, 87. Jirkovský

ŽK 2:3 (Kasík, Rauscher Jar. – Kollár, Fajtl, Bürger)

Střely na branku: 7:4

Střely mimo: 11:3

Rohy: 9:8

Diváci: 70

Rozhodčí: Dunovský Karel – Jevčák Martin, Hanzlíková Aneta, delegát Tůma Vítězslav

FK Tatran Prachatice: Osvald – Škopek, Pravda J., Rauscher Jar., Luňáček – Kasík (82. Gramblička), Pravda T., Rauscher Jak., Wagner (57. Fischer) – Makoš, Linhart

SK Jankov: Skála – Tůma, Fajtl, Kupka, Bürger – Kočer (86. Vokurka), Hanzlík, Kollár, Voráček, Mizera – Borovka (64. Jirkovský)