SK Dynamo ČB roč. 1993-1994 vs SK Jankov 1:1 (0:1)

Datum Čas Celkový čas
19. 2. 2022 16:00 90'

SK Dynamo ČB roč. 1993-1994011
SK Jankov101

Bývalí fotbalisté Dynama ročníku 93/94 byli dalším soupeřem Jankova v probíhající zimní přípravě. Že trenér Jankova Petr Kadlec počítal značné ztráty ohledně svých svěřenců, to už je takový evergreen. Aby mu to nebylo líto, se stejným problémem se potýkal také hrající manažer domácích Radim Staněk. Na Složišti se hrálo vyrovnané utkání, které nakonec skončilo remízou 1:1.

Přitom na první gól se nečekalo nikterak dlouho. Jankovští zaútočili po levé straně, po centru do pokutového území míč propadl doprava na Řehoře, jehož střílený centr usměrnil do sítě Martin Benda – 0:1. Z vyrovnaného průběhu hry se na další šance čekalo až do 22. minuty, kdy si na centr Přibyla z pravé strany naskočil Vaněk, ale míč z jeho hlavy se mezi tři tyče nevešel. Stejně tak dopadl na druhé straně střelecký pokus nestárnoucího Kroneisla. O mnoho blíže k úspěšnému konci byl Hüttner, který po půlhodině hry napálil z přímého kopu břevno branky gólmana Vokatého. Jankovští mohli přidat další branky, ale to by museli v koncovce působit mnohem fotbalověji a především kvalitněji. Díky rychlému přechodu do ofenzivy se dostali nejprve do přečíslení čtyři na dva, o pár minut později dokonce šest na tři, ale ani v jednom případě velice nadějné protiútoky vůbec nezakončili.

Druhý poločas, co se kvality hry týče, za tím prvním mírně zaostal. Ovšem o to více bylo k vidění gólových příležitostí. Vše odstartoval přímý kop Radoucha, který Komrska bez problémů chytil. Šance z kategorie stoprocentních přišla na druhé straně o tři minuty později, když si Sypalův centr Benda na malém vápně zpracoval, ale následně při pokusu o střelu míč netrefil. Autor první trefy Jankova měl další velkou příležitost v 58. minutě po krásné kolmici Kroneisla, ale mladý útočník tvrdou dělovkou z mírného úhlu nechal vyniknout Vokatého. Poté přišly šance Dynama. V 67. minutě měl velkou na hrotu hrající Vaněk, ale skvělým zákrokem se blýskl také Komrska. Zimní posila zelenobílých nakonec čisté konto neuhájila ani ve svém čtvrtém startu. V 75. minutě se totiž v pokutovém území hezky uvolnil Daniel Malý a přízemní střelou, na kterou si sice Komrska sáhl, vyrovnal – 1:1. Tentýž hráč mohl skóre dokonce otočit ve prospěch černobílých, když v 78. minutě obdržel exkluzivní pas od Kabeleho a řítil se sám na Komrsku. Pokus o lob však nebyl z nejzdařilejších a gólman Jankova míč lapil. Do stejné pozice se dostali na druhé straně Kroneisl s Bendou, kteří se po chybě obránců řítili dva na Vokatého. Zkušený Kroneisl vzal zodpovědnost na sebe, lobem Vokatého přehodil, jenže míč skončil vedle branky. Vzápětí se po levé straně prokličkoval ke střele Chytrý, Jankov zachránilo břevno. Po další minutě měl vítěznou trefu na kopačce Benda, který měl další obrovskou příležitost, ale v samotném zakončení byl atakován jedním z obránců a možná i díky tomu jeho pokusu chyběla větší razance. Poslední šanci měl jankovský Sypal, jenž tři minuty před koncem zahrával přímý kop z dvaceti metrů, ale branku těsně minul.

SK Dynamo ČB roč. 93/94 – SK Jankov 1:1 (0:1)

Branky: 75. Malý – 7. Benda