Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
13. 8. 2022 17:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 2

SK Jankov000
FK Olešník156

Před rokem zvítězil Olešník v Jankově 4:0, pohodlnou výhru letos ještě o dva góly vylepšil. Proti obměněnému Jankovu po celé utkání dominoval a domácím nedovolil vůbec nic. V poločase vedl 1:0, ale dvěma rychlými góly na začátku druhého poločasu zápas rozhodl a v pohodovém tempu si dokráčel pro jednoznačnou výhru 6:0.

Nejčastějším zakončovatelem hostujících akcí byl Hezoučký. Ve 3. minutě to zkoušel střelou metr vedle. V 17. minutě mířil přesněji, razantní dělovkou vyprášil Melicherovy rukavice. Ve 21. minutě měl šanci největší, když se dostal za domácí stopery a střelou kolem Melichera branku těsně minul. Domácí strážce branky musel znovu zasahovat ve 32. minutě, kdy chytil přímý volný kop Kaláška z velmi dobré pozice. Olešník se dočkal ve 36. minutě, ačkoliv žádný z jeho hráčů se do střelecké listiny nezapsal. Po rohovém kopu se totiž za Melicherova záda odrazil míč od jankovského Tomáše Tůmy – 0:1.

Nástup do druhého poločasu měl Olešník mnohem úspěšnější. Nejprve se neujala nepříjemná střela Totha, ale ve 48. minutě, po rohovém kopu domácích, přišel rychlý protiútok, který bezpečně zakončil Pavel Hezoučký – 0:2. Za další tři minuty se po rohovém kopu z dorážky prosadil kapitán Jakub Kalášek – 0:3. Následovaly střelecké pokusy Lafaty a Hezoučkého, které se ale do prostoru branky nevešly. To Jan Vonášek v 68. minutě po Miklíkově centru už hlavičkoval úspěšně – 0:4. Na 5:0 pro hosty zvyšoval po dalším rohu hlavičkující Jiří Vojta. Konečnou podobu výsledku dal střídající Matúš Beko v 77. minutě – 0:6. Domácí si připsali pouze jediný střelecký pokus Hüttnerem, v závěru zaznamenali premiérové starty v krajském přeboru sedmnáctiletí bratři Píšové, mladé naděje zelenobílých.

SK Jankov – FK Olešník 0:6 (0:1)

Branky: 36. Tůma vlastní, 48. Hezoučký, 51. Kalášek, 68. Vonášek, 75. Vojta, 77. Beko

ŽK 3:2 (Tůma, Hüttner, Jirkovský – Hezoučký, Beko)

Střely na branku: 0:9

Střely mimo: 1:9