SK Jankov vs FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (1:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
20. 3. 2022 15:00 Krajský přebor 2021/2022 90' 17

SK Jankov112
FK Slavoj Český Krumlov011

Sledovanému nedělnímu duelu Jankova s Krumlovem předcházela minuta ticha za zesnulého Zdeňka Bürgera, jednoho ze zakladatelů SK Jankov. Pan Bürger už tak pouze shora sledoval, jak jeho následovníci porazili první tým tabulky. Slavoj Český Krumlov si po druhé prohře v řadě zkomplikoval postupové ambice. Šestibodový podzimní náskok v čele tabulky se rozplynul velmi rychle. V Precis aréně se z výhry 2:1 radovali domácí!

Úvodních dvacet minut patřilo Slavoji. Výsledkem toho byly dvě nepříjemné, řekněme i nebezpečné střely. Tu první měl na svědomí nejaktivnější hráč Krumlova v prvním poločasu Strapek, který napřáhl ke střele z devatenácti metrů, ale míč směřující k tyči Komrska vyrazil na rohový kop. Následovaly tři rohy za sebou, všechny jankovští ustáli bez úhony. V 10. minutě dostal dost prostoru ke střele z podobného místa V.Beránek. Jeho dělovku Komrska vyrazil, následná dorážka Růžičky mířila vysoko nad branku. O dvě minuty později zahrozili domácí. Centr Voráčka prodloužil Popelka, Kočerův pokus směřující pod břevno Š.Beránek vytáhl na roh. Po zmiňované úvodní pasáži, ve které se hrálo převážně na útočné polovině Slavoje, se hra čím dál více vyrovnala a ve 27. minutě dokonce uhodilo i gólově. Voráček poslal balón z pravé strany do pokutového území a Martin Popelka, ač tísněn Svobodou, jej dostal kostrbatě do branky – 1:0. Vedoucí tým tabulky jeden gól ztrácel a ve 37. minutě byl sakra rád, že to bylo jen o jeden. To totiž na pravé straně zakombinoval Řehoř s Kočerem, druhý jmenovaný poslal nebezpečnou přihrávku do předbrankového prostoru a Sypal v obrovské příležitosti branku netrefil.

Po změně stran se čekal tlak týmu Václava Domina, ale ten jaksi nepřicházel. Naopak po hodině hry přišel druhý tvrdý direkt navrátilce Martina Popelky, který s plány Slavoje na zisk bodů silně zamával. Popelka čtyřicet metrů od branky obral o míč Gelnara, namířil si to rovnou k brance a kolem vyběhnuvšího Š.Beránka vstřelil svůj druhý gól v utkání – 2:0. Po sedmdesáté minutě se začal lámat chleba. Nejprve měl rozhodnutí na kopačkách Hanzlík. Řehoř s Lovičkou a Voráčkem parádně vykombinovali nastalou situaci na pravé straně, Voráček následně předložil míč na malé vápno Hanzlíkovi, jenž v obrovské tutovce selhal. Nedáš dostaneš. Tisíckrát omílané pravidlo, které vždy platilo, platí a platit bude. O minutu později důrazný Růžička na druhé straně přetlačil Loška i Kollára, přes Komrsku procedil míč na zadní tyč a Dominik Kořínek jej následně s pomocí břevna uklidil do sítě – 2:1. Jankovské přepadl strach o výsledek, navíc viditelně docházely síly. Krumlovští svého soupeře zatlačili, ale mimo nepřesné střely Poláčka, po pěkné individuální akci Nováka, se do žádného nebezpečnějšího zakončení nedostali. I s podporou tří stovek fanoušků fotbalisté Jankova zvítězili a připsali si cenný skalp vedoucího týmu tabulky. Pochvalu zaslouží taktéž rozhodčí Petr Boček, pro něhož se jednalo o premiéru v KP.

SK Jankov – FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (1:0)

Branky: 27. a 60. Popelka – 73. Kořínek

ŽK 2:1 (Řehoř, Hanzlík – Kuna)

Střely na branku: 4:3

Střely mimo: 3:5