Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
31. 10. 2021 14:00 Krajský přebor 2021/2022 90' 14

SK Jankov213
TJ Blatná112

Blatná prožívá mizernou sezónu… V předchozích třinácti kolech nedokázala získat ani jeden bod a v posledních čtyřech kolech inkasovala osmadvacet branek. I proto Jankov směle pomýšlel na jasný zisk tří bodů a odčinění vysoké porážky z minulého kola v Prachaticích. Tři body nakonec domácí urvali, ale lehce se vítězství nerodilo…

Od úvodního hvizdu se hrálo dle očekávaného scénáře. Téměř výhradně na polovině Blatné, s častým zakončením jankovských fotbalistů. Již ve 2. minutě pronikl do vápna Benda, jenže svojí střelu nasměroval přímo do gólmana Chlandy. V 11. minutě vyslal krásným obloučkem za obranu Řehoř znovu mladého Bendu, který šel sám na Chlandu, ale opět se vyznamenal hostující gólman. Ten kapituloval až ve 14. minutě po standardní situaci Kollára, jenž centrovaným míčem našel Marka Kroneisla, ten měl dost času i prostoru si míč zpracovat a následně ho uklidil do sítě – 1:0. Jenže z dalších náznaků neuhodilo a Blatná srovnala krok z první návštěvy domácí šestnáctky. Bylo to taktéž po standardce. Ve 26. minutě centroval Prokopec a Adam Hrádek střelou z první srovnal – 1:1. Vrátit domácím vedení mohl, a spíše i měl, po pěkném pasu Fajtla Lukáš Voráček, který si míč hrudí krásně zpracoval do palebné pozice, ale z hranice deseti metrů branku přestřelil. O chvíli později vysunul Sypal hroťáka Bendu, jenže ten ani ve třetí velké šanci Chlandu nepřekonal. Trvalý tlak Jankova byl zúročen dvě minuty před pauzou. Benda se tentokrát vložil do role nahrávače, Lukáš Voráček obešel Levého a střelou k tyči připsal svou třetí branku v sezóně – 2:1.

V úvodu druhého poločasu, přesně v 51. minutě, konečně protrhl střeleckou smůlu Martin Benda, jenž obdržel hezkou přihrávku od Sypala a svůj průnik do vápna zakončil střelou na přední tyč – 3:1. Jenže o tři minuty později Šimůnek vybídl hezkou průnikovkou Radka Pelešku, který zvolil taktéž zakončení na přední tyč a taktéž byl úspěšný – 3:2. Pro hostující tým šlo o vůbec první zápas tohoto ročníku, kdy dokázali v jednom utkání skórovat více než jednou. Hráči zjistili, že nejsou úplně tak bez šance a rázem byli domácím rovnocenným partnerem. Z vyrovnané hry však přibývaly šance pouze na domácí straně, a tak vyrovnání bylo poměrně daleko. Uklidnění mohl dát na domácí kopačky Schönbauer, jenž mířil svojí levačkou pěkně k tyči, avšak Chlanda v Precis aréně chytal výborně a střelu vytáhl na roh. Nejblíže vyrovnávající brance byla Blatná deset minut před koncem po přímém kopu Šimůnka, který střelou přes zeď branku Šturmy zhruba o metr minul. V 83. minutě po rychlém breaku na levé straně měl rozhodnutí na kopačce Kočer, který obešel Sedláčka, ale v gólovce ho opět vychytal hrdina Chlanda. To byl jednoznačně nejlepší hráč hostujícího celku, chytil několik opravdu velkých příležitostí domácích fotbalistů, leč Blatná nakonec i po čtrnácté v sezóně prohrála.

SK Jankov – TJ Blatná 3:2 (2:1)

Branky: 14. Kroneisl, 43. Voráček, 51. Benda – 26. Hrádek, 54. Peleška

ŽK 1:2 (Mizera – Hlaváč, Král)

Střely na branku: 8:3

Střely mimo: 5:2