Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
23. 10. 2022 15:30 Krajský přebor 2022/2023 90' 12

SK Jankov224
TJ Osek000

Během nepovedeného podzimu se fotbalisté Jankova upínali k dvojzápasu s Prachaticemi a Osekem. Oba soupeři byli v tabulce pod týmem trenéra Petra Kadlece, a tak pro větší klid potřebovali Jankovští uspět. To se podařilo. Po doslova utrápené výhře v Prachaticích potvrdili zelenobílí tři body doma s předposledním Osekem. Nedělní sumář zní: Výhra 4:0, Aleš Hanzlík zapsal tři góly a asistenci, Tomáš Kupka premiérový gól po návratu do známého prostředí, Jakub Skála druhou nulu v řadě a Vojta Bürger třístý start za jankovské “áčko”!

Stejné myšlenky jako měli domácí měli určitě i hosté z Oseku. I pro ně, kteří za jedenáct kol nevyhráli, šlo o důležité střetnutí, které je mohlo nakopnout k lepším zítřkům. Ačkoliv se hrálo zpočátku opatrněji, byli to přesto Jankovští, kdo byl více na balónu a více se snažil něco vytvořit. Na kloudnější a především vážnější ohrožení branky se čekalo až do 22. minuty. V té posadil míč od rohového praporku Hanzlík na hlavu Bürgera, jemuž radost ze vstřelené branky v jubilejním třístém startu za “A” – tým Jankova znemožnil na brankové čáře Hoch. Ještě větší možnost měl po dalším centru největší hvězdy zápasu Hanzlíka hlavičkující Mizera, který byl u míče dříve než vyběhnuvší Vojta, avšak branku Oseku minul. Velice zásadní moment nastal ve 36. minutě. Centr Kočera si málem do vlastní branky srazil Němeček. Míč kutálející se do branky však ještě rukou zastavil, což mělo za následek jednak červenou kartu, tak také pokutový kop pro Jankov. Aleš Hanzlík byl neomylný a domácí vedli – 1:0. Jankovští byli na koni a ještě do poločasu to dokumentovali druhou brankou po nádherné, oku lahodící akci. Ve 43. minutě po narážečce Hüttnera s Kočerem prvně jmenovaný přenesl hru dlouhým balónem do volnějšího prostoru na Mizeru, ten v pokutovém území obešel Kuneše, zpětnou přihrávkou našel na penaltovém puntíku Aleše Hanzlíka, který už věděl co s tím. Míč uklidil k tyči a domácí šli do poločasové přestávky s dvoubrankovým vedením – 2:0.

Že se v Precis aréně nebude konat takzvaná Csaplárova past bylo jasné krátce po nástupu do poločasu druhého. Po minutě a patnácti vteřinách Hüttner přihrával a Aleš Hanzlík zkompletoval hattrick – 3:0. V 64. minutě měl tento exligista na kopačce čtvrtý gól. Po průniku Kočera a Hüttnerově chytrém propuštění míče byl Hanzlík sám před Vojtou, který tentokráte zakročil fantasticky. A stejně kvalitně se prezentoval o chvilku později, kdy to na něho Hanzlík zkoušel z přímého kopu. V 77. minutě se protáhl kolem bránícího Čapka se Zelenkou střídající Vokurka, hledal před prázdnou bránou nabíhajícího Voráčka, kterého od jasného gólu dělily milimetry. Přesto Vojta tahal balón ze své branky počtvrté. A byl to moment vskutku zajímavý. Když v 6. kole loňské sezóny skóroval právě v Oseku po rohovém kopu Mizera, asi by nikdo v Jankově netušil, že na další úspěšný roh v krajském přeboru si Jankovští počkají tak dlouho dobu. Přesněji 35 zápasů a v nich 176 neúspěšných rohů. Pak přišel ten stosedmasedmdesátý. V 79. minutě duelu a znovu proti Oseku. Fotbalové příběhy umějí být kouzelné. Hanzlík ke třem gólům přidal i asistenci, když si na jeho centr od rohového praporku naskočil Tomáš Kupka a první brankou po svém návratu do Jankova ukončil tuto nelichotivou sérii – 4:0. Jankov zvítězil počtvrté v sezóně, počtvrté s čistým kontem. Tři z nich má na kontě gólman Jakub Skála, byť to proti Oseku měl usnadněné faktem, že soupeř na něho za celých devadesát minut nevystřelil.

SK Jankov – TJ Osek 4:0 (2:0)

Branky: 38. z pen., 43. a 47. Hanzlík, 79. Kupka

ŽK 2:2 (Bürger, Mizera – Kuneš, Kubiš)

ČK 0:1 (36. Němeček)

Střely na branku: 6:0

Střely mimo: 4:4