SK Jankov vs. TJ Spartak Soběslav 1:3 (1:1)

Datum Čas Liga Celkový čas Kolo
30. 7. 2022 17:00 MOL Cup 90' Předkolo

SK Jankov101
TJ Spartak Soběslav123

Díky vítězství v krajském poháru se SK Jankov po patnácti letech představil v republikovém poháru zvaném MOL Cup. V sobotním předkole přivítal v domácím prostředí o soutěž výše hrající Spartak Soběslav. Divizní hosté byli favoritem souboje, jehož vítěz v dalším kole narazí na třetiligový FC Písek. Po prvním poločase bylo skóre vyrovnané, ve druhé části se projevila větší kvalita a Soběslav zaslouženě postoupila.

Domácí lodivod Petr Kadlec nasadil mezi tři tyče novou brankářskou posilu Martina Melichera a ten byl od úvodu v permanenci. V 9. minutě po nebezpečném centru zasahovat nemusel, ve 22. minutě již likvidoval hlavičku jednoho z hostujících fotbalistů. O tři minuty později navíc dokázal vyrazit tvrdou střelu Bouchala. Ve 34. minutě přišla ztráta domácích v rozehrávce, kontr hráčů Spartaku, který skončil díky zakončujícímu Tadeáši Hájkovi v brance – 0:1. Jankovští se dočkali vyrovnání pět minut před poločasem. Hanzlíkův křižný balón našel Jirkovského, jeho centr zase Martina Hüttnera, jenž zajistil zelenobílým vyrovnání – 1:1. Mladý Melicher se před odchodem do šaten zaskvěl ještě jedním parádním zákrokem, když zlikvidoval povedený přímý kop F.Vaňka.

Filip Vaněk si vzal slovo hned v úvodu poločasu druhého. Sebral si balón nějakých třiadvacet metrů od branky a krásnou střelou zajistil Spartaku opětovné vedení – 1:2. Hosté hru kontrolovali a po střele Kubarta do břevna nebyli daleko od navýšení výsledku. O druhé vyrovnání se pokoušel na druhé straně střelou z úhlu Hüttner, avšak svůj dobrý výkon ve druhý vstřelený gól nepřetavil. Vzápětí měli velkou příležitost divizní hosté, jmenovitě Kubart, ale Melicher chytal dobře a znovu své nové spoluhráče podržel. Definitivní pojistku přidala Soběslav až v samém závěru. Kubart nejprve podruhé v utkání trefil břevno, po dorážce se činil Melicher, ale následný Kyselův faul znamenal penaltu, kterou proměnil Vojtěch Zeman – 1:3. Pro Jankov pouť MOL Cupem skončila, Soběslav v dalším kole vyzve Písek.

SK Jankov – TJ Spartak Soběslav 1:3 (1:1)

Branky: 40. Hüttner – 34. Hájek, 50. Vaněk F., 87. Zeman z pen.