SK Otava Katovice vs SK Jankov 0:0 (0:0)

Datum Čas Celkový čas
5. 6. 2021 17:00 90'

SK Otava Katovice000
SK Jankov000

V sobotním podvečeru se kolem Katovic honily bouřkové mraky, nicméně nenarušily naplánovaný duel domácí divizní Otavy s přeborovým Jankovem. Utkání slibovalo slušnou podívanou, kterou nabídlo pouze první dějství. V tom druhém, které herně zůstalo za tím prvním daleko, zase přineslo šance, především na domácí straně. Jenže všechny zůstaly nevyužity a když pro ofsajd neplatil ani gól jankovského Bendy, rozešly se oba mančafty bezbrankovou remízou.

Oběma celkům scházela celá řada hráčů, přesto se první poločas odehrával v Dudák aréně celkem svižný a pohledný fotbal, kterému však chyběly góly a také větší gólové příležitosti. Gólmani museli zasahovat proti střelám ze střední či větší vzdálenosti. Kroneislova střela šla doprostřed, Bendův pokus v 9. minutě zhruba metr nad. Hostující defenziva chybovala v úvodní pětačtyřicetiminutovce pouze jednou, v 11. minutě jí po centru z pravé strany nedokázal potrestat Požárek. Bürgerovu střelu Provazník zneškodnil, stejně dobře si vedl i Komárek na druhé straně včasným pádem pod Bálkovy nohy. Dalším střelám z kopaček Sládka nebo Voráčka chyběla větší přesnost. To další Sládkův pokus v 37. minutě už byl poměrně nebezpečný, Komárek vyrazil na rohový kop. Komárek se zaskvěl i proti Rejškově nebezpečné hlavičce z 39. minuty. Na nerozhodném poločasovém skóre nezměnil nic ani hostující Kollár, jenž se po slušivé kombinaci několika hráčů dostal ke střele levačkou, která však skončila v Provazníkově náruči.

Jak bylo zmíněno, druhé dějství fotbalově zaostalo, především výkon Jankova šel hodně dolů. Nemalých šancí před hostující brankou přibývalo a gólman Jan Komárek si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Nicméně se dostal do skvělé provozní teploty a svůj tým několikrát podržel. Například v 54. minutě, kdy na něho postupoval sám Bálek, ale neuspěl. V 59. minutě to na něho zkoušeli hned dva domácí fotbalisté, ale jak s Požárkem, tak s dorážejícím Sládkem si hostující „chobotnice“ poradila. O čtyři minuty později děravou obranou proběhl Bálek, v samostatném sólu tentokrát zvolil lob, který se mu celkem zdařil, avšak míči v cestě do branky zabránilo břevno. Jankovští se připomněli střelou Hüttnera, které chyběly dva metry. Právě Hüttner v 81. minutě vysunul uličkou za obranu Bendu, jenž si se svou šancí poradil náramně, ovšem radost ze vstřeleného gólu pokazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. V závěru docházely síly i domácím hráčům, kteří už další šance neměli, a jelikož ty předchozí nevyužili, rozešli se s Jankovem smírně 0:0.

SK Otava Katovice – SK Jankov 0:0 (0:0)

ŽK 2:2 (Sládek, Kahuj – Fajtl, Beránek)