Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
3. 10. 2020 16:00 Krajský přebor 2020/2021 90' 7

SK Rudolfov101
SK Jankov213

Po čtyřech zápasech bez výhry se fotbalisté Jankova dočkali opět tříbodového zápisu do tabulky krajského přeboru. V rámci sedmého kola dokázali zvítězit v derby na Rudolfově, což je proti letitému rivalovi obzvláště potěšující. Na výhře 3:1 se nejvíce podílelo ofenzivní duo Martinů Popelky a Hüttnera. První jmenovaný zaznamenal dva góly a asistenci, druhý gól a asistenci.

V domácí sestavě se objevili oba vykartovaní z minulého kola, tedy Hrbáč s Pouzarem, kteří se u DK vykoupili. Hrál i exjankovský Šindelář, který nastoupil i s bolavými zády. Hostům zase ze sestavy vypadl zkušený Marek Kroneisl, ale jeho absence v tomto těžkém utkání tolik znát nebyla.

Na “Perštátě” foukal poměrně silný vítr, který hru oběma celkům ztěžoval. Utkání nabídlo očekávanou bitvu plnou soubojů, po kterých přicházely standardní situace. Teringlovu pozornost vyzkoušel jako první v 6.minutě ze střední vzdálenosti střílecí Hüttner, domácí strážce branky si se střelou doprostřed poradil. Hüttner to o pět minut později zkoušel z přímého kopu. Povedená střela skončila zhruba půl metru nad břevnem. Vzápětí dostali stejnou výhodu na druhé straně domácí borci, jmenovitě Pouzar, avšak ten svůj pokus nasměroval pouze do zdi. V 18.minutě dal o sobě vážněji vědět Popelka, který utekl po levé straně a střelou z úhlu vystrašil domácí obecenstvo. Míč v brance neskončil, avšak byla to předzvěst minut následujících. Ve 28.minutě vyvezl míč od vlastní šestnáctky Lovička, na opačné straně hřiště se po souboji domácího stopera Tušla s Martinem Popelkou odrazil míč šťastně pro hosty přímo do branky – 0:1. Vedení Jankovu ale příliš dlouho nevydrželo. O dvě minuty později označil hlavní rozhodčí souboj Honnera se Šindelářem v pokutovém území jako nedovolený hostujícího zadáka a z nařízené penalty vyrovnal Radim Pouzar, nejlepší střelec modrobílých – 1:1. Hosté byli v první půli o něco aktivnější a vypracovali si další slibnou možnost. Po Hüttnerově centru zakončoval Popelka, Teringl míč lapil. Předvést svůj um musel i Komárek na straně druhé, když ve 38.minutě vyrážel krásnou střelu Pouzara. Vzápětí se ukázalo, jak důležitý zákrok to byl. Hned v následující minutě utekl po levé straně Popelka, předložil balón do pokutového území a Martin Hüttner ho chladnokrevně uklidil k tyči za bezmocného Teringla – 1:2. Domácí obránci měli plné ruce práce s aktivním Popelkou. Ten mohl po individuálním slalomu skóre ve 42.minutě navýšit, jenže jeho pokus slabší pravačkou domácí gólman nohou vyrazil. Další pěkný moment přišel v posledních vteřinách prvního dějství. Povedenou střelu Hüttnera z pětadvaceti metrů vyškrábl Teringl na rohový kop.

Druhý poločas se role obrátily. Jankovu se nedařilo držet míč na útočné polovině, z čehož resultovala mírná převaha domácího celku. Jenže na šanci Rudolfov čekal marně. Všechny dlouhé nákopy do Komárkova prostoru buď hostující gólman pochytal nebo vše do bezpečí odvrátila skvěle pracující obrana. I proto přišla ojedinělá šance na druhé straně, kdy akci v 58.minutě rozjel Kollár, míč se přes Popelku a Hüttnera vrátil zpět ke Kollárovi, který branku hlavou přestřelil. Definitivní odpor Rudolfova byl zlomen v 76.minutě. Hüttner poslal přesný centr do pokutového území, na ten si nejvýše vyskočil Martin Popelka a hlavou vstřelil svůj druhý gól v utkání – 1:3. V 81.minutě vynadal frustrovaný Robert Hanzal rozhodčímu, obdržel druhou žlutou kartu a musel do sprch o něco dříve. Pět minut před koncem se Teringl vytáhl proti Klímově šanci, v 87.minutě ho od další inkasované branky pomohla tyč, kterou napálil tvrdou ranou zpoza vápna nejlepší hráč utkání Martin Popelka. Ten se hattricku nedočkal, ale po zápase si s chutí se svými spoluhráči užil po delším čase vítězný pokřik. Jankov v derby zaslouženě zvítězil a užil si i pozápasovou týmovou večeři v restauraci U Podkovy!

Branky: 31. Pouzar z pen. – 28. a 76. Popelka, 39. Hüttner

ŽK 4:1 (Hanzal 2x, Pouzar, Říha – Honner)

ČK 1:0 (81. Hanzal)

Střely na branku: 3:9

Střely mimo: 1:6