Datum Čas Celkový čas
5. 2. 2022 13:00 90'

USV Windigsteig202
SK Jankov235

Po osmi letech sehrál Jankov přípravné utkání s mezinárodním soupeřem. Na umělé trávě ve Staré Hlíně vyzval v rámci probíhající zimní přípravy rakouský SV Windigsteig, jehož barvy hájí několik krajánků, včetně jankovským fandům dobře známého gólmana Davida Hrubého. Čeští legionáři ve službách rakouského celku byli hodně vidět, avšak výhru si připsal tým trenéra Petra Kadlece.

Hrubý předvedl své kvality a znalost jankovských hráčů už v 7. minutě, kdy přečetl záměr zakončujícího Voráčka, kterého ve velké šanci vychytal. Domácí Windigsteig se do první velké příležitosti dostal ve 12. minutě, kdy mu jí chybnou rozehrávkou nabídli zadáci Jankova, ovšem zaváhání svých spoluhráčů napravil parádním zákrokem gólman Komrska. První branka ve Staré Hlíně padla v 18. minutě. Po akci na levé straně předložil Sypal balón k penaltovému puntíku na nabíhajícího Martina Lovičku, jenž střelou do protipohybu Hrubého vstřelil druhý gól v druhém utkání po sobě – 0:1. Vyrovnáno mohlo být po půlhodině hry, ale po rohovém kopu domácích odvrátil míč do bezpečí u tyče stojící Kroneisl. O chvilku později nasadil k individuální akci Jan Schönbauer, který utekl po levé straně a křižnou střelou nedal Hrubému šanci – 0:2. Jenže obrana Jankova od samého začátku nestála na pevných základech a vytvářela poměrně velké množství nevynucených chyb. A jednu takovou, jmenovitě Jirkovského, potrestal snižující trefou Petr Liška – 1:2. A když v poslední minutě dva domácí fotbalisté doslova vybagovali pětici jankovských hráčů, bylo poločasové skóre nerozhodné – 2:2. Autorem branky byl Lukáš Matyska, nová posila rakušanů z Brna.

Druhé dějství začalo přesným centrem Schönbauera a zakončením Beránka na zadní tyči zhruba metr vedle. Hosté vedli většinu svých akcí středem pole, což k šancím nevedlo. Uspěli, až když Kroneislův pas na pravou stranu Schönbauer posunul na Voráčka, jeho zblokovaná střela skončila u kopaček Antonína Sypala, jenž už neměl problém balón dopravit do branky – 2:3. O dvě minuty později si vzal slovo opět Antonín Sypal, jehož prudkou nabídku do předbrankového prostoru si domácí srazili do vlastní sítě – 2:4. Dobrou pozici na zvýšení náskoku měl z vápna střílející Benda, leč zamířil o pár centimetrů mimo. Windigsteig hrál drtivou většinu svých akcí přes svého nejlepšího hráče Matysku, ale mimo dvou střel, kterým chyběla větší přesnost, střídajícího gólmana Šturmu v podstatě neohrozil. Na druhé straně měl velkou příležitost Beránek, jehož přesným pasem našel ideálně Schönbauer, ale blýskl se taktéž Hrubého náhradník mezi třemi tyčemi. Nakonec však také inkasoval, když tři minuty před koncem odcentroval Beránek, Antonín Sypal měl čas i prostor si míč zpracovat a následnou technickou střelou k tyči upravil na konečných 2:5. Jankovští herně neoslnili, ale jedenáct vstřelených branek ve dvou zápasech je potěšující jev. Na druhou stranu devět inkasovaných gólů a počet zbytečných jednoduchých ztrát v zadních řadách dává trenérskému štábu prostor pro přemýšlení…

SV Windigsteig – SK Jankov 2:5 (2:2)

Branky: 32. Liška, 45. Matyska – 59. a 87. Sypal, 18. Lovička, 31. Schönbauer, 61. vlastní