Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
11. 6. 2022 17:30 Krajský přebor 2021/2022 90' 29

TJ Blatná011
SK Jankov033

Předposlední kolo krajského přeboru zavedlo fotbalisty Jankova do Blatné, kde se všeobecně očekávalo pohodové vítězství favorizovaných hostů. K vítězství nakonec Jankovští dokráčeli, ovšem zda-li bylo pohodové můžeme spekulovat. Po červené kartě Petra Řehoře již ze 20. minuty si to udělali mnohem složitější, ale poslední tým tabulky i v početním oslabení nakonec přehráli v poměru 3:1.

Jankov se role favorita nezříkal a od úvodu se ujal vůdčí role na trávníku. A v 9. minutě se dožadoval odpískání pokutového kopu, když Bendův průnik do pokutového území překazil “volejbalovým” způsobem Hlaváč, ovšem sudí Šimek odpískal ruku hostujícímu útočníkovi. Za tři minuty se radovali domácí, kdy po nepovedeném Komrskově odkopu přihrál Šimůnek Kůstovi, který dopravil míč do branky, jenže pro předcházejí ofsajd gól neplatil. Ve 20. minutě předvedl nevídaný zkrat Petr Řehoř, který po vzájemném souboji dvakrát nesmyslně atakoval ležícího Bláhu v době, kdy už byl míč dávno pryč. Řehořův “blikanec” byl samozřejmě správně potrestán červenou kartou a hosté si cestu za “povinnými” body notně zkomplikovali. O dvě minuty později přišel pěkný Kůstův moment. Domácí útočník si všiml vysokého postavení Komrsky a pokusil se toho využít střelou ze čtyřiceti metrů. Balón směřující do brány ale nakonec Komrska stačil na poslední chvíli zneškodnit. První větší šanci si zelenobílí vytvořili ve 28. minutě. Schönbauer individuální akcí přešel přes tři protihráče, v pokutovém území našel Voráčka, jehož zakončení levou nohou Sedláček vyrazil. Velkou příležitost se značkou “Tutovka” s velkým T měl deset minut před poločasem Kůst, jenž se díky šťastnému odrazu míče řítil sám na gólmana Komrsku, avšak překonat ho nedokázal. Velice důležitý moment, ve kterém hosty jejich strážce branky jednoznačně podržel. Od tohoto okamžiku, přestože hráli v oslabení, převzali otěže zápasu znovu Jankovští. Vyplynuly z toho dvě šance Kollára v závěru poločasu, jenže v obou případech si zkušený fotbalista nepotykal s přesností.

Po změně stran se začalo tak nějak “napohodu”. Domácí tým měl problémy s kombinací, a tak se hrálo převážně ne jejich polovině pod držením míče Jankovských, ačkoliv bez výraznějších příležitostí. V 58. minutě vytáhl hostující kouč trumf z rukávu. Na plac poslal Martina Popelku, jenž možná překvapivě nefiguroval v základní sestavě, ale Petr Kadlec věděl co dělá. Popelka byl na hřišti sedm minut, když ho přesným pasem vyslal za obranu Kollár, čerstvý a rychlý útočník Jankova v pokutovém území přihrál Aleši Hanzlíkovi, jenž “šajtlí” pod brankářem Sedláčkem vstřelil první branku zápasu – 0:1. O tři minuty později utekl Popelka podruhé. Řítil se sám na Sedláčka, ten však jeho úmysl jít do kličky přečetl a připsal si tak na své konto skvělý zákrok. Osmnáctiletý gólman si další úspěšný zákrok připsal v 71. minutě, kdy mu tvrdou střelou vyprášil rukavice pětačtyřicetiletý nezmar Marek Kroneisl. V 73. minutě při hostující standardce stáhl v šestnáctce střídající Král autora jankovského gólu Hanzlíka a rozhodčí Šimek už tentokrát s pokutovým kopem neváhal. Šestá penalta pro Jana Schönbauera v sezóně = šestý gól – 0:2. Schönbauer měl prsty i ve třetím gólu Jankova. V 87. minutě přihrál do běhu Popelkovi, ten se vyhnul  Bláhovi, ve vápně našel nesobecky lépe postaveného Petra Klímu, který snadno vstřelil svůj šestý gól v sezóně, z toho třetí v řadě za sebou – 0:3. Blatná se nakonec svého čestného úspěchu také dočkala. V 92. minutě odcentroval Král, Bulka svojí střelou trefil tyč, následný Kůstův střílený centr si Kollár srazil na břevno, aby vše ukončil z dorážky Michal Šimůnek – 1:3.

TJ Blatná – SK Jankov 1:3 (0:0)

Branky: 90. Šimůnek – 65. Hanzlík, 73. Schönbauer z pen., 87. Klíma

ŽK 3:3 (Kůst, Levý, Král – Komrska, Fajtl, Popelka)

ČK 0:1 (20. Řehoř)

Střely na branku: 6:6

Střely mimo: 4:3