Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
20. 5. 2023 10:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 27

TJ Osek123
SK Jankov000

Potřetí v řadě bez bodu, potřetí v řadě bez vstřelené branky, potřetí v řadě prohra 0:3. Jankovu se nedaří a jeho situace s udržením nejvyšší krajské soutěže začíná být velmi vážná, až kritická. Na hřišti v Oseku se zelenobílým dlouhodobě nedaří a zápas 27. kola nebyl výjimkou. Domácí se dostali do vedení již ve 12. minutě a krátce po změně stran dvěma góly po standardních situacích utkání rozhodli. Výběr trenéra Martina Řezníčka měl v duelu určité pasáže, na kterých se dá stavět, ovšem oproti soupeřům je to stále zoufale málo na to, aby se z toho dalo pomýšlet na lepší výsledky.

Domácí Osek, hrající tradičně ve žlutém, zahrozil poprvé v 5. minutě po signálu z rohového kopu, který Hosnedl po zemi zahrál na zcela volného Hocha, jehož nepříliš prudká střela skončila v Komrskově náruči. Gólman Jankova byl ve 12. minutě u zrodu první branky zápasu. Komrskův nepovedený odkop zachytil J.Říský, na levé straně přes bránícího Kočího odcentroval a na zadní tyči doklepl balón do sítě Jan Hoch – 1:0. Zhruba prvních třicet minut byli domácí aktivnější, ale do více příležitostí se nedostali. Až po půlhodině hry se více otrkali také hosté z Jankova a posledních patnáct minut prvního poločasu patřilo jim. Po Fajtlově dlouhém autu se do slibné možnosti dostal Řepa, jenž ale míč ideálně netrefil a ten doputoval do rukavic exligového gólmana Křížka. Ve 44. minutě dobrým napadáním vybojoval balón Kočer, Hofmann následně přihrál volnému Řepovi, který měl na kopačkách vyrovnání, ovšem v tutové šanci domácí branku vůbec netrefil. Nicméně závěrečná pasáž první půle dávala hostům naděje, že ve druhé části můžou o kvalitní výsledek ještě zabojovat.

S tímto cílem také Jankovští do druhého poločasu nastoupili, avšak jejich plány vzaly brzo za své. Stačily k tomu dvě standardky Oseku, které krátce po sobě skončily za Komrskovými zády. V 50. minutě se po dlouhém nákopu do šestnáctky Jankova dostal balón k nohám Davida Říského, který s velkou porcí štěstěny propálil zasahujícího Komrsku – 2:0. Uběhly sotva tři minuty, přišel další střílený centr do vápna a kapitán Lukáš Fajtl si srazil míč nešťastně do vlastní branky – 3:0. Tím byl zápas v podstatě rozhodnutý a zbylé minuty se dohrávaly bez většího vzruchu. V 62. minutě po Hochově pasu neuspěl Matěj Čapek, podobně jako tvrdě střílející J.Říský o několik minut později. Na druhé straně na Křížka nevyzrál z přímého kopu střílející Hanzlík a Jankov se gólu nedočkal ani po střele Fajtla ze střední vzdálenosti. Zhruba posledních dvacet minut se dohrávalo jen z povinnosti. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, jenže přáno jim nebylo. A to ani po šanci Kočera z 79. minuty.

TJ Osek – SK Jankov 3:0 (1:0)

Branky: 12. Hoch, 50. Říský D., 53. vlastní Fajtl

ŽK 1:3 (Hoch – Komrska, Kupka, Kočer)

Střely na branku: 3:2

Střely mimo: 2:3