Daniel Kočer: Musíme se více podřídit kolektivnímu úspěchu

TJ Jiskra Třeboň – SK Jankov 2:1 (1:1) / Přípravné utkání

Z dlouhodobého hlediska Bürger s Komárkem, z krátkodobějšího Honner, Bláha, Hanzlík, Kollár, Schönbauer a Voráček. K těmto absencím se ještě během prvního poločasu přidal zraněný Hüttner. Jankov má na krajské poměry velice slušně široký kádr, přesto tyto ztráty byly v nedělním střetnutí v Třeboni znatelné. Svěřenci trenéra Petra Kadlece měli problémy především v prvním poločase s aktivní a agresivní hrou soupeře. Přestože po pauze přišlo zlepšení, z výhry se radovala Jiskra 2:1. Utkání hodnotí tradičně hlavní kouč Jankova, střelec hostující branky Daniel Kočer a třeboňský stoper, exjankovský Martin Cimerhanzl.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Naše hra se mi v prvním poločase nelíbila. Domácí byli důraznější a více v pohybu, nám vázla kombinace a těžko jsme se dostávali do šancí. Druhý poločas jsme se mírně zlepšili, ale pořád to z mého pohledu bylo málo. Utkání by možná více slušela remíza, ale to bychom museli proměnit alespoň jednu ze dvou vyložených šancí. Před námi je druhý měsíc přípravy, ve kterém se postupně budeme více zaměřovat na herní prvky.“

Daniel Kočer, hráč SK Jankov: „V zápase se opět projevila naše taktická nevyspělost, kdy jsme celý první poločas měli problémy se správným postavením. Třeboň při rozestavení na tři stopery dobře vyplňovala prostor, měli odražené míče a hráli jednoduše přímočaře, s čímž jsme měli velké problémy a prakticky si po většinu prvního poločasu nevypracovali žádnou vyloženou šanci. I tak byla první půle 1:1. Do druhého poločasu jsme podle mě nevstoupili špatně. Líp jsme se posouvali a byli aktivnější, z čehož pramenily i šance. I tak bych ale řekl, že druhá půle byla vyrovnaná a záleželo na tom, kdo vstřelí druhý gól. Bohužel pro nás se to podařilo domácím. My své šance nevyužili a prohráli. Věřím, že do příště vše vyladíme a herně to od nás bude jen a jen lepší, protože věřím, že kvalitativně máme velice silný tým. Musíme si ale více ustálit náš herní styl a podřídit se kolektivnímu úspěchu, aby se nestávalo, že si každý hraje svůj fotbal. Do jarní části soutěže je ještě dost času a já jsem přesvědčen, že do ní vstoupíme dobře připraveni a úspěšně!!!“

Martin Cimerhanzl, hráč TJ Jiskra Třeboň: „V druhém přípravném utkání na nás čekal Jankov a my chtěli navázat na výhru z předešlého týdne proti Dačicím. První poločas jsme byli více na balónu a měli větší chuť. Vytvořili jsme si pár zakončených akcí, ve kterých figuroval hlavně mladý Rezek. Hosté měli pouze pár standardek, ve kterých jsou silní, ale dokázali jsme je úspěšně odvrátit. Přibližně v polovině poločasu se prosadil Kubín, který je v Jiskře jako nová útočná posila. Poté jsme si vytvořili jen jednu stoprocentní gólovou šanci, ve které figuroval Hromádka, ale jeho střela skončila, bohužel pro nás, pouze na tyči. Jak už to u nás bývá přišla poslední minuta poločasu a hosté po naší hrubé chybě dokázali vyslat rozběhnutého Kočera do samostatného úniku a ten neminul a srovnal stav na 1:1. V druhém poločase jsme část týmu prostřídali a jankovští nás začali přehrávat. Vytvářeli si šance, ale díky jejich chybám, či výborným zákrokům našich brankářů gól nepřišel. Asi patnáct minut před koncem jsme svým důrazem vyhráli pár soubojů a balón se dostal k mladému Blažkovi a ten nás svou střelou zpoza vápna k levé tyči poslal do vedení 2:1. Hosté poté měli pár šancí, ale za zmínku stojí asi jen tutovka z malého vápna, kde si ale gólman dobře postavil branku a hosté míč napálili k našemu štěstí do břevna. V závěru se do velké šance dostal opět Hromádka, ale míč do sítě propálit nedokázal. Po bojovném a důrazném výkonu a s mírnou štěstěnou jsme dokázali udržet stav 2:1 do konce. Na Jankov mám dobré vzpomínky a tak tyto střetnutí jsou pro mě vždy něco extra, proto se těším na naše další “derby“ tentokráte už v sezóně.“