Václav Jirkovský: Osek ukázal svou sílu

SK Jankov – TJ Osek 1:1 (0:1) / 22. kolo KP 2021/2022

Jankov v prvním poločase střetnutí s Osekem čelil, podle mnohých, doposud v jarní části největší kvalitě soupeře. Osek v Precis aréně přežil úvodní šanci Popelky, ale poté držel otěže zápasu plně ve vlastních rukách. Dostal se do vedení, zahodil další dvě obrovské gólovky a Jankovští navíc přišli o vyloučeného Hanzlíka. Mohlo se zdát, že domácí nebudou mít fyzické ani morální síly na nějaký zvrat. Avšak domácí borci předvedli po změně stran výrazně srdnatější výkon, který vedl k tlaku a taktéž k vyrovnání. Díky tomu natáhli sérii zápasů bez porážky na devět. Z ohlasů zúčastněných je patrné, že se hrál celkem pohledný fotbal, a že výsledná remíza je nakonec spravedlivá. Byť pro domácí má zisk bodu přeci jen, s ohledem na počet šancí, větší váhu…

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Úvod utkání patřil hostům a to určilo ráz celého prvního poločasu. První gólovou šanci jsme však měli my a soupeř musel míč vykopávat obráncem na brankové čáře. Pravidlo “nedáš, dostaneš” se opět potvrdilo, když jsme vzápětí po pěkné střele inkasovali. Hosté si vypracovali další šance, které kdyby proměnili, tak bychom zřejmě s vývojem utkání nemohli už nic udělat. Nepovedený výkon jsme završili červenou kartou, která přišla několik minut před koncem poločasu. Druhý poločas jsme šli lehce do rizika a rozhodli se vývoj utkání zvrátit. Díky zlepšenému výkonu všech našich hráčů se nám podařilo zaslouženě vyrovnat a utkání tak ve finále skončilo dělbou bodů. Výsledek s kvalitním soupeřem musíme brát.“

Václav Jirkovský, hráč SK Jankov: „V prvním poločase Osek ukázal svou sílu a měl více ze hry. Krom jedné šance na začátku nás do žádné větší šance nepustil. Do druhého poločasu jsme šli v oslabení s tím, že nemáme co ztratit. Povedlo se nám brzy vyrovnat a Osek se už nedostal do tempa, které měl v prvním poločase. Nakonec si myslím, že výsledek 1:1 je pro oba celky spravedlivý.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: V prvním poločase jsme čelili na jaře doposud ​největší kvalitě. Osek hrál skvěle, dostal se do vedení a ve 37. minutě ještě do výhody jednoho muže v poli, když nám byl vyloučen Hanzlík. Poločasové skóre 0:1 bylo pro nás ještě milosrdné. Co ale musím ocenit je náš výkon po změně stran. Přestože jsme hráli v oslabení, soupeře jsme zatlačili a zaslouženě i vyrovnali. I nadále jsme byli aktivnější, ale další gól už nepadl. Osobně jsem rád za remízu, za kluky, jak k tomu ve druhé půli přistoupili a samozřejmě i za natáhnutí série bez porážky na devět zápasů.“

Josef Mráz, trenér TJ Osek: „Začali jsme zápas dobře, domácí jsme nástupem překvapili. Dali jsme brzy krásný gól. Soupeř tam měl jednu šanci, kdy jsme to vykopávali z prázdné brány, ale my měli další tři šance, které jsme měli proměnit. To nás stálo všechny body. Navíc šli domácí do deseti. Do druhé půle jsme si říkali, že mohou domácí zahrozit jen z nějaké standardky a dostali jsme gól z rohu. Domácím narostla křídla, nám začaly docházet síly, takže nakonec remíza spravedlivá. Myslím si, že to byl docela dobrý fotbal, hrálo se nahoru dolu. Naši toho v závěru měli fakt dost. Pozitivum je, že v závěru již na pár minut nastoupil Honza Hoch.”