Petr Maxa: Remíza by byla spravedlivější

FK Junior Strakonice – SK Jankov 3:2 (2:1) / 16. kolo KP 2022/2023

Dohrávaným 16. kolem byla udělána definitivní tečka za krajským přeborem mužů 2022/2023. Za ročníkem, který se fotbalistům Jankova nepovedl dle vlastních představ. Do předposledního kola mužstvo, které zažilo v této sezóně hned trojici trenérů, hrálo o záchranu. Nejvyšší krajskou soutěž se v Jankově zachránit podařilo, ovšem o něco málo jí vylepšit v posledním utkání ve Strakonicích nikoliv. Domácí Junior se dostal do dvoubrankového vedení, které dokázali stáhnout sváteční střelci Lukáš Fajtl a Václav Jirkovský. Přestože byli ve druhém poločasu hosté lepším mužstvem, rozhodující trefu si připravili domácí, jmenovitě Ondra Chalupa, do 89. minuty a na další reakci už neměli Jankovští čas.

OHLASY:

Petr Maxa, vedoucí mužstva SK Jankov: „První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Celkově se hrálo podprůměrné utkání, ale na domácích byla vidět větší chuť, která ještě vzrostla ve dvacáté minutě, kdy jsme si vstřelili vlastní gól a posadili tím Junior do tempa. Ten přidal ještě druhou branku, nastřelil břevno a jednu velkou šanci chytil Skála. V poslední minutě prvního poločasu se klasickým šatňákem parádně trefil Fajtl a role se po změně stran absolutně obrátily. Byli jsme lepším týmem, hrálo se převážně na naší útočné polovině a v 73. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, byť kuriózním a hodně šťastným gólem, ke kterému nám dopomohla chyba gólmana Jandery. Cítili jsme šanci na výhru, tlačili se za rozhodující trefou, ale tu paradoxně vstřelily Strakonice minutu před koncem po pěkné akci Chalupy. Remíza by byla spravedlivější, ale to je fotbal.“

Tomáš Čakrt, trenér FK Junior Strakonice: „Hrál se klasický poslední zápas sezony. Opět jsme měli problémy se sestavou. Před utkáním se navíc zranil brankář Kozlík a do branky musel z pole Jandera. Podstatné je, že jsme utkání zvládli a se sezonou se rozloučili výhrou, kterou jsme již fanouškům dlužili. Se závěrečným zápasem sezony tak panuje spokojenost.“

Jiří Cibulka, vedoucí mužstva FK Junior Strakonice: Trenér opět musel sáhnout ke změnám v sestavě a to na důležitém postu. Do branky se postavil hráč z pole Jandera. Poslední utkání tohoto ročníku jsme hostili Jankov a zápas se odehrával v poklidném tempu. Do dvacáté minuty se před oběma brankami nic nedělo a v téže minutě aniž by domácí vystřelili na bránu, tak se dostali do vedení 1:0, když Máška nastřelil balon do malého vápna a hostující Borovka svou šanci proměnil. Až v 35. minutě se domácí blýskli pěknou akcí. Štoger na půlce vybojoval balon, přihrál Máškovi, který z první prostrčil do vápna Bílému a ten neměl problém míč dopravit do sítě 2:0. V 45. minutě jsme si opět neodpustili takzvaného šatňáka. Fajtl napřáhl z 35 metrů, míč byl tečován a skončil v síti 2:1. V 60. minutě hostující Řepa měl tutovku na hlavě, ale namířil vedle. V 73. minutě Jirkovský nakopl míč z 45 metrů na bránu a k úžasu všech skončil v síti 2:2. Domácí přeci jenom ještě v 88. minutě předvedli hodně povedenou akci. Boukalík z levé strany přenesl balon přes celé hřiště na Chalupu, ten si narazil s Bílým a pak si pohrál s vybíhajícím brankářem a vstřelil vítěznou branku na 3:2. Z tohoto utkání si zaslouží pochvalu Máška a střelec posledního rozhodujícího gólu Ondra Chalupa.“