Ladislav Táborský: Jsem spokojený, ale zůstáváme při zemi

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 2:4 (2:2) / 5. kolo KP 2023/2024

Málokdo předpokládal, že by Jankov mohl v Milevsku bodovat. Po dvaceti minutách už nejspíš vůbec nikdo. Hosté prohrávali o dva góly a v sestavě měli tři hráče, kteří měli v nohách sobotní utkání za “B” – tým. Přesto po rychlém breaku přišlo snížení a gólem do šatny ještě vyrovnání. Ve druhém poločasu Jankovští poctivě bránili a domácím Vzduchotechnikům zápas notně znepříjemnili. V poslední čtvrthodině pak Hüttner nastřelil tyč, Votava vstřelil druhý gól v utkání a nečekanou hostující výhru pečetil pět minut před koncem Jirkovský. Rozpoložení obou trenérů je pochopitelné, šťastnější byl logicky Ladislav Táborský, který si mohl s novým týmem poprvé užít pozápasovou radovačku. Níže všechny čtyři góly Jankova (Omluvte, prosím, kvalitu obrazu i zvuku).

OHLASY:

Ladislav Táborský, trenér SK Jankov: „Chybělo nám několik hráčů ze základní sestavy a měli jsme z utkání trochu obavu. Kluci se toho ale zhostili výborně. Plnili, na čem jsme se domluvili, a přineslo to ovoce. Zkoušíme hrát jinak, než byli v Jankově v minulosti zvyklí, a chvilku bude trvat, než si to sedne. Utkání v Milevsku se mi hodnotí dobře, i když jsme ve dvacáté minutě prohrávali 0:2 a nevypadalo to vůbec dobře. Kluci se však nevzdali, pomohl nám kontaktní gól a začali jsme vystrkovat růžky. Krátce před poločasem Pavel Hájek vyrovnal. Ve druhé půli nás domácí zatlačili, měli tak sedmdesátiprocentní držení míče, ale žádné šance si nevypracovali. My jsme naopak byli nebezpečnější a dali dva góly. I když jsme se hlavně bránili, tak takticky jsme utkání zvládli výborně. Nemáme tým na to, abychom hráli otevřený fotbal. Výhra v Milevsku se rozhodně cení, jsem spokojený, ale zůstáváme při zemi, ještě nás čeká spousta zápasů.“

Tomáš Smrčina, trenér FC ZVVZ Milevsko: „Tenhle zápas jsme si prohráli v hlavě. Říkám si, že se mi to snad zdá. V posledních čtrnácti dnech jsme přišli o dva důležité hráče, což je pro nás velká škoda, ale začátek zápasu ukázal, že máme kádr dostatečně široký a kvalitní. Prvních 25 minut jsme hráli asi nejlepší fotbal v sezoně a pak se stane něco, co si nedovedu vysvětlit. Asi nám vlezlo do hlavy, že je to až moc snadné, a začali jsme vymýšlet, kdo dá hezčí nahrávku na gól. Co jsme byli pak schopni naší nezodpovědností vymyslet při bránění je až hrůzostrašné. Říkali jsme si, že oni budou jen nakopávat a hrát na brejky. Měli jsme být zodpovědnější v zajišťování a místo toho jsem předvedli tohle. Jsem hrozně naštvanej za takový přístup, navíc celou práci v tréninku takovým výkonem hodíme do koše. Poněkolikáté si pouštíme, jak se máme zajišťovat, a místo toho hrajeme nesmyslně jeden na jednoho. Nakonec se i přes takovou chybu dokážeme vrátit v dobrém počtu, přesto dostáváme góly do prázdné brány v situaci, kdy jsme snad v šesti na dva. Pokud se bude podobný přístup opakovat, tak budeme muset do sestavy víc sáhnout, protože tohle už znova vidět nechci.“