Ladislav Táborský: Ve druhém poločase na nás dolehla únava

TJ Osek – SK Jankov 5:1 (1:0) / 7. kolo KP 2023/2024

Pomineme-li úvodní jednotky minut, odehrál Jankov v Oseku poměrně podařený první poločas. Nicméně v jeho závěru se možná životní ranou trefil exjankovský Radim Kuneš levačkou téměř do šibenice, navíc z vůbec první střely domácích na branku. K tomu připočtěme příchozí únavu ze čtvrteční dohrávky s Dražicemi a vyjde nám, že druhý poločas už byl pro zelenobílé extrémně náročný. Ať už po fyzické, tak i po psychické stránce. Jankovští totiž během úvodních deseti minut druhé části zápasu dvakrát inkasovali, což srazilo i jejich mentální nastavení poprat se o lepší výsledek. V sobotním dopoledni z toho tak nakonec resultovala vysoká prohra 5:1. Pozitivní moment nastal v 70. minutě, kdy se utěšenou ranou k tyči téměř po čtyřech letech trefil Vojtěch Bürger (video níže).

OHLASY:

Ladislav Táborský, trenér SK Jankov: Důležité bylo, že jsme zvládli čtvrteční domácí dohrávku s Dražicemi. V Oseku jsme se bohužel opět nesešli v nejsilnějším složení a ve druhém poločase na nás dolehla i únava. Na to se však nechci vymlouvat. Osek nemá špatný tým, ale věřím, že kdybychom měli mužstvo pohromadě a byla větší pauza mezi zápasy, tak bychom ho potrápili. Takhle klukům ve druhé půli došly síly, domácí proměnili své šance a vyhráli zaslouženě.“

Karel Hoch, manažer TJ Osek: Výsledek vypadá lépe, než vypadal zápas jako takový. První poločas byl z obou stran hodně nervózní. Všichni se báli udělat chybu, protože pro oba týmy to byl důležitý zápas, kterým by se odpíchly do lepší poloviny tabulky. My neproměnili několik šancí, soupeř tam měl také nebezpečné akce. Těsně před poločasem nás dostal do vedení utěšenou střelou Radim Kuneš, který se trefil snad po pěti letech. Podařil se nám vstup do druhé půle a po chybě hostujícího gólmana jsme dali druhý gól. Tím jsme se uklidnili a získali půdu pod nohama. Soupeř v podvědomí asi zápas tak trochu vzdal a my přidali další góly. Zápas jsme již měli pod kontrolou. V úvodu sezony jsme ztratili několik bodů, ale nyní již můžeme hrát v klidu. Věřím, že budeme i předvádět lepší výkony než doposud.“

Jan Hoch, hráč TJ Osek: První poločas byl z naší strany velmi špatný. Chyběl nám pohyb a dělali jsme spoustu chyb. I přesto jsme si dokázali jednogólový náskok díky nádherné střele Kuneše. Druhý poločas už to od nás bylo o něco lepší a povedl se nám vstup, kdy jsme odskočili soupeři na 3:0. Poté jsme polevili, soupeř dokázal snížit pěknou střelou za vápnem, ale naštěstí nás to neznervóznilo a dokázali jsme přidat další dvě uklidňující branky a zaslouženě zvítězili. Za nás bych určil nejlepšího hráče Radima Kuneše, který z pozice krajního obránce vstřelil velmi důležitý první gól.“