Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
28. 10. 2023 14:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 13

FC AL-KO Semice123
SK Jankov033

Souboj dvou tabulkově nejhůře postavených týmů nabídlo utkání 13. kola krajského přeboru, které po divokém průběhu hry skončilo remízou 3:3, ze které byla po konečném hvizdu cítit pachuť na obou stranách, jelikož oba celky na neutrální půdě v Protivíně celkem oprávněně pomýšlely na vítězství. Více šancí zaznamenaly Semice, na druhou stranu Jankov ztratil dvoubrankový náskok, přičemž hrál o jednoho hráče v poli navíc.

Od prvních minut bylo poznat, že proti sobě nastoupila mužstva z konce tabulky. Kombinace vázla na obou stranách, řadě nepřesností napomohl i nepříliš kvalitní trávník, a tak se oba mančafty spoléhaly víceméně pouze na nakopávané balóny. V první desetiminutovce si oba tábory vyměnily po jedné šanci. Hosté zahrozili Hanzlíkovým centrem a nepřesnou hlavičkou Kočího. Semice zase střelou P. Keclíka z dobré pozice, kterou Komárek nohou vyrazil. Následujících třicet minut ne že by nudilo, ale boj uprostřed pole diváky rozhodně ze sedaček nezvedal. Vzrušení do Protivína dorazilo zase až v závěru prvního poločasu. Ve 38. minutě odvrátila hostující obrana standardku Semic pouze za vápno, kde napřáhl ke střele z voleje Listopad a míč skončil na tyči Komárkovy branky. Gólman Jankova byl u zrodu opravdu první gólovky zápasu, když jeho dlouhý výkop propadl za domácí obránce, Borovka se řítil sám na Dvořáčka, který mu vzorně zmenšil střelecký úhel a skvělým zákrokem uchránil červenobílé od inkasované branky. Důležitost tohoto okamžiku nabrala na váze hned o minutu později, kdy hosté nedokázali odkopnout míč do bezpečí, semičtí v pokutovém území umně zakombinovali a Marek Valach ve 42. minutě poslal poslední tým tabulky do vedení – 1:0.

Tentýž hráč mohl být za hrdinu krátce po nástupu do druhého poločasu, když se zbavil dotírajícího Kočího a v 51. minutě upaloval sám na Komárka. Ten domácího útočníka vystál a radost z druhého vstřeleného gólu mu odepřel. V 58. minutě ukončil své účinkování na trávníku dva metry nad branku střílející Hrala. Vzápětí byl vystřídán a o slovo se přihlásil Jankov. V 60. minutě přišel centr Hájka z pravé strany, na zadní tyči číhající Petr Borovka zvolil technické zakončení a bylo vyrovnáno – 1:1. Uběhla jedna minuta hry, domácí defenziva vyrobila neskutečnou minelu, kterou parádní střelou pod břevno potrestal Pavel Hájek – 1:2. Mizernou pasáž Semic dokonal gólman Dvořáček v 66. minutě, když zcela nesmyslně šlapákem prošlápl Hájkovi koleno a oběma zápas ukončil. Sobě pro červený kartónek a hostujícímu útočníkovi pro zranění. Vše se navíc odehrálo v pokutovém území, takže z celé situace profitoval Aleš Hanzlík vzorně proměněnou penaltou – 1:3. Dvoubrankové vedení a přesilovka o jednoho muže na trávníku navíc. Chtělo by se říci, že bylo rozhodnuto. Ale kdeže… Jankovští se závěrečnou dvacetiminutovkou naložili, jako by vyhrát snad ani nechtěli. Na druhou stranu velký kredit patří domácímu oslabenému výběru, který zmobilizoval veškeré síly a vrhl se do útoku. Odměnou mu byly dva góly po standardních situacích. V obou měl prsty P. Keclík, ale také totálně dezorientovaná obrana hostů. V 78. minutě přišlo snížení, když Keclíkův střílený polocentr polostřelu Komárek vyrazil a Radek Veleman dopravil míč do branky, aniž by věděl jak – 2:3. Podobná pozice, stejný exekutor, jiný zakončovatel, stejný výsledek. V 83. minutě další nepříjemný balón směřující na zadní tyč, Komárkovo vyražení a Luděk Zborník z dorážky srovnal – 3:3. Semice byly v euforii a nakonec se mohly dočkat i první výhry v sezóně, když měl dvě minuty před koncem tutovku z říše snů P. Keclík, avšak zcela sám před Komárkem branku po centru zprava netrefil. Po vzájemné remíze, ze které byla nešťastna obě družstva, si Semice i Jankov v tabulce příliš nepomohly a nadále tak s odstupem okupují poslední dvě příčky v tabulce.

FC AL-KO Semice – SK Jankov 3:3 (1:0)

Branky: 42. Valach M., 78. Veleman, 83. Zborník – 60. Borovka, 61. Hájek, 68. Hanzlík z pen.

ŽK 0:3 (Borovka, Bláha, Řezníček)

ČK 1:0 (66. Dvořáček)

Střely na branku: 7:6

Střely mimo: 8:3