FK Junior Strakonice vs. SK Jankov 3:0 (2:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
2. 6. 2024 17:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 27

FK Junior Strakonice213
SK Jankov000

Je hotovo! To, k čemu se schylovalo po celou jarní část, dostalo v neděli 2.6.2024 definitivní razítko. Jankov se po třinácté prohře v řadě vrací po dlouhých dvaadvaceti letech do I.A třídy. A to paradoxně po jednom z těch lepších výkonů, které jsme mohli od svěřenců trenéra Martina Kročáka vidět. Na Strakonické Křemelce se však Jankovští znovu dopustili chyb v zadních řadách, které soupeř dokázal potrestat, kdežto své ofenzivní akce do zdárného konce dotáhnout nedokázali. Junior, v jehož dresu se střelecky prosadil i exjankovský Lukáš Fajtl zvítězil popáté v řadě, na jaře už poosmé a v jarní tabulce mu patří pěkné čtvrté místo.

Dle očekávání se vůdčí role na trávníku ujal domácí Junior a od počátku se snažil kombinovat. Jenže první možnost k ohrožení branky dostal Jankov, když se Troup hezky obtočil kolem bránícího hráče a vypracoval si tím poměrně slušnou střeleckou pozici. Bohužel pro hosty jeho střele chyběla větší přesnost. O tři minuty později měli první, za to však výraznou gólovou příležitost domácí. A to po chybě Votavy v rozehrávce, kterou uzmul Bílý, Krejčí následně sklepl míč k Zahrádkovi, jenž orazítkoval tyč Skálovy branky. Bez újmy hostující výběr přežil i zakončení Legdana, který po rohovém kopu a odraženém míči pálil sice tvrdě, leč nepřesně. Skóre se měnilo v 16. minutě. Junior podnikl rychlou akci na pravé straně, kterou po následné přihrávce do šestnáctky uklidil v pádu k tyči Karel Krejčí – 1:0. Odpověď, nikoliv však gólová, přišla po akci Jankovských taktéž na pravé straně, centru Bürgera a hlavičce Kociana z ne úplně komfortní pozice. Za první půlhodinu si Strakonice vypracovaly pět rohových kopů a z toho pátého, kdy se po souboji Bürgera s Legdanem odrazil balón k Lukáši Fajtlovi, padl druhý gól utkání. Exjankovský stoper využil štěstěny a bodlem doslova došoural míč do branky – 2:0.

Jestliže první poločas byli domácí lepším mužstvem a zaslouženě vedli, ve druhé části zápasu tomu bylo jinak. Možná přišlo polevení, uspokojení, každopádně výkon Jankova se naopak výrazně zvedl. Hráči si věřili v kombinaci a rázem se hrálo převážně na polovině domácích. Bohužel Jankov po celé jaro trápí finální koncovka, a tak drtivá většina dobře rozjetých akcí končila dříve, než vůbec k samotnému zakončení došlo. I proto měl nakonec znovu více práce Skála v hostující brance. Ten po rychlém breaku Strakonic vyrazil nepříjemnou přízemní střelu Zahrádky, kterou do branky následně dopravil Bílý, avšak druhý nejlepší domácí střelec stál v ofsajdovém postavení a gól tak platit nemohl. Bílý si chtěl proti poslednímu Jankovu evidentně vylepšit střelecké konto, často bral zakončení na sebe, ale v zápase se trápil s přesností. Za celých devadesát minut tak v podstatě pouze jednou trefil hostující zařízení, když si navedl míč z levé strany a v 60. minutě donutil k dobrému zákroku zkušeného Skálu. Trpělivou hrou si Jankov svou velkou šanci vypracoval v 70. minutě. Nejlepší hostující hráč Troup se po pěkné kombinaci dostal do více než slušné palebné pozice, avšak technickou střelou nedokázal balón usměrnit natolik k tyči, aby na něj gólman Lízal nedosáhl. Chvilku na to neuspěl ani Votava, jenž se dostal do pokutového území s míčem u nohou, jenže jeho pokus zablokoval jeden z obránců. Jak zakončit akci s míčem u nohy v pokutovém území předvedli Jankovu domácí Prajzler, Krejčí a Janoch. Prvně jmenovaný získal balón na ležérně rozehrávajícím Jirkovským, Krejčí přečíslení dva na jednoho ještě vylepšil postrčením na Tomáše Janocha, jenž dal čtvrt hodiny před koncem definitivní razítko jak na domácí vítězství, tak na již zmiňovaný sestup Jankova. Ten se ve zbývajících minutách sympaticky snažil alespoň o čestnou branku, jenže Lízal si třetí jarní čisté konto bez větších problémů pohlídal.

FK Junior Strakonice – SK Jankov 3:0 (2:0)

Branky: 16. Krejčí, 31. Fajtl, 75. Janoch

ŽK 1:2 (Zahrádka – Jirkovský, Bohoněk)

Střely na branku: 7:1

Střely mimo: 6:3