12. 3. 2023 14:30 Krajský přebor 2022/2023 90' 17

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
FK Olešník235
SK Jankov000

Jaro pro fotbalisty Jankova v krajském přeboru nezačalo dobře. Na hřišti druhého týmu tabulky zaostávali za soupeřem ve všech směrech. Výsledkem je prohra o pět branek a navíc si jeden z mnoha noviců Michal Rachač odnesl červenou kartu. Nový trenér se silně obměněným kádrem má před sebou ještě spoustu práce.

Byli to právě hosté, kdo jako první zahrozili. Točík vyslal z uctivé vzdálenosti poměrně slušnou střelu, kterou ale Tomášek chytil. Nicméně lze říci, že od úvodu se hrálo podle notiček domácího výběru kolem Davida Lafaty. Právě zkušený Lafata byl u zrodu první gólové akce, když vyslal do pravé strany Miklíka, ten v pokutovém území našel nepokrytého Jakuba Totha, jenž v 7. minutě zajistil Olešníku vedení – 1:0. Další dvě šance gólem neskončily. Nejprve Komrska ve velké příležitosti vychytal Martince, aby o minutu později vyrazil Lafatovu střelu směřující pod břevno. Bývalý skvělý ligový kanonýr se nakonec dočkal ve 29. minutě, kdy Jankovští v blízkosti svého pokutového území přišli o míč a David Lafata ho s klidnou hlavou uklidil přesně k tyči – 2:0.

Jankovu hrubě nevyšel ani vstup do druhé části. Po rohovém kopu domácích se pod tlakem ve vlastní šestnáctce dopustil chyby Řepa a Jakub Kalášek ji nekompromisně potrestal – 3:0. Uběhlo sotva 60 vteřin a Toth se řítil z poloviny hřiště sám na Komrsku. Gólman Jankova rychlonohého útočníka přibrzdil a vytlačil ze střelecké pozice, ovšem to už se na pomoc dostavil Martin Miklík, který rozveselil domácí publikum počtvrté – 4:0. V 59. minutě předvedl svůj přehled ve hře Lafata, který si všiml vysokého postavení Komrsky a pokusil se ho překvapit lišáckou střelou ze čtyřiceti metrů. Tento moment by si gól zasloužil, naštěstí pro hosty míč skončil pouze na horní síti. V 70. minutě uviděl po zákroku na Jenneho druhou žlutou kartu v zápase Rachač a Jankovští dohrávali o deseti. Bohužel Daniel Jenne v utkání taktéž pokračovat nemohl, jelikož byl s podezřením na zlomený kotník odvezen do nemocnice. Toho na trávníku nahradil Vrážek, který po chvilce pěkným centrem našel Dudka, jemuž radost ze vstřelené branky překazil na brankové čáře dobře postavený Fajtl. Nicméně Lukáš Dudek se přeci jen také dočkal gólového zápisu, když v 86. minutě nadvakrát zužitkoval Miklíkovu přihrávku do předbrankového prostoru – 5:0. Olešník potvrdil vysokou kvalitu a na Jankovu si v tomto ročníku smlsl už podruhé. V podzimním klání zvítězil v Precis aréně 6:0, před vlastními fanoušky vstřelil jen o gól méně.

FK Olešník – SK Jankov 5:0 (2:0)

Branky: 7. Toth, 29. Lafata, 53. Kalášek, 54. Miklík, 86. Dudek

ŽK 1:4 (Szó – Rachač 2x, Kočí, Hofmann)

ČK 0:1 (70. Rachač)

Střely na branku: 10:2

Střely mimo: 9:1