Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
16. 3. 2024 15:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 16

FK Olešník044
SK Jankov000

Do 51. minuty držel Jankov na hřišti Olešníku bezbrankový stav, avšak v této minutě se prosadil novic v domácím táboře Jan Tlapa a probudil tím ofenzivního, do té doby spícího draka. Druhý tým tabulky nakonec splnil roli favorita a po velkém tlaku ve druhé části zápasu zvítězil 4:0. Hosté měli v první půli potřebné štěstí, když je dvakrát zachránila branková konstrukce, ovšem po pauze už neměli ani štěstí a ani fyzické síly.

Na parádně připraveném trávníku, kteří domácí ještě pokropili a necitlivě tím narušili minutu ticha za zesnulého Josefa Maršána, byl favorit jasně daný. Domácí i s Davidem Lafatou v sestavě mohli jít také jako první do vedení, když v 6. minutě orazítkoval spojnici břevna a tyče technicky střílející Řepa. Svou velkou možnost si vytvořil i Jankov, jmenovitě po spolupráci s Hüttnerem Vokurka, jenže z osmi metrů napálil míč nad branku. Podobně dopadl o dvě minuty později z hranice šestnáctky střílející Hüttner. Ve 20. minutě už domácí obecenstvo zvedalo ruce nad hlavu, ovšem po střele Totha do poloodkryté branky zasáhl úžasně na brankové čáře obránce Jirkovský a míč stehnem vyrazil na roh. Další tutovka Olešníku přišla ve 32. minutě, kdy obdržel pěkný pas za obranu Lafata a řítil se sám na Komárka. Jankovský gólman si do svého fotbalového životopisu může přidat fantastický a především úspěšný zákrok proti nejlepšímu ligovému střelci v historii české ligy. O něco hůře si jankovský strážce branky vedl o pět minut později, kdy vyběhl na půl cesty a hlavičkující Toth orazítkoval tyč.

Druhý poločas začal možností Jankova. Bohoněk vysunul Borovku, který se v zakončení ukvapil a ze své levačky poslal balón nad branku. Jak správně zachovat klid v koncovce demonstroval v 51. minutě novic v domácích barvách Jan Tlapa, který zasekl míč Vokurkovi a krásnou “obalovačkou” na zadní tyč poslal favorizovaný Olešník do vedení – 1:0. Nabuzení domácí mohli přidat druhou trefu po chybě Honnera a protiútoku 3 na 1, který vzal na svá bedra exjankovský Řepa, ale Komárek byl na svém místě. Do gólové listiny se chtěl zapsat samozřejmě i Lafata. Daleko k tomu neměl po Řepově rohu v 62. minutě, avšak míč ze své hlavy poslal metr nad. Spolupráce těchto dvou fotbalistů nakonec přinesla své ovoce. V 75. minutě Lafata přesným obloučkem našel rozběhnutého Jana Řepu a ten svůj velmi dobrý výkon korunoval gólem – 2:0. Deset minut před koncem mohlo přijít zdramatizování, kdy se po rohovém kopu odrazil balón k Hüttnerovi, jenže toho vychytal včasným vyběhnutím Tomášek. V posledních minutách už viditelně unavené hosty Olešník ještě dvakrát překonal. Po zbytečné ztrátě na půlce hřiště přišel rychlý protiútok po pravé straně, který tvrdou ranou gólově zakončil střídající Marek Pavlík, který byl v tu chvíli na trávníku nějaké tři minuty – 3:0. A dočkal se i David Lafata. V 87. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou Komárek vyrazil, ale exsparťanský kanonýr svým typickým a hladovým způsobem míč z dorážky poslal pod břevno – 4:0. Okresní derby nakonec skončilo očekávanou a nakonec i jednoznačnou záležitostí.

FK Olešník – SK Jankov 4:0 (0:0)

Branky: 51. Tlapa, 75. Řepa, 85. Pavlík, 87. Lafata

ŽK 1:0 (Vojta)

Střely na branku: 10:1

Střely mimo: 8:4