FK Olympie Týn nad Vltavou vs. SK Jankov 2:2 (2:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
11. 11. 2023 14:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 15

FK Olympie Týn nad Vltavou202
SK Jankov022

Závěrečné podzimní utkání Týna nad Vltavou s Jankovem se odehrálo pod temelínskými věžemi a přineslo čtyři branky po zajímavém průběhu hry. Domácí Olympie měla famózní vstup do utkání až už po třinácti minutách a dvou standardních situacích vedla o dva góly. Hosté už letos dokázali dvoubrankové manko otočit v Milevsku a o něco podobného se pokoušeli i tentokrát. Nakonec stačili pouze vyrovnat, ovšem i tak si zisku bodu z venkovní půdy nesmírně váží. Nepříliš povedený podzim zakončili Jankovští třemi zápasy v řadě bez porážky, což by mělo tým před zimní přestávkou výrazně povzbudit.

Oproti předchozímu vítězství s Trhovými Sviny udělal kouč Ladislav Táborský dvě změny v sestavě. Místo absentujícího Točíka naskočil Vokurka a v brance místo Komárka dostal přednost zkušený Skála. Ten lovil míč ze své sítě poměrně záhy. V 9. minutě ho po rohu Meidla v malém vápně předskočil Jan Mezera a Olympie vedla – 1:0. Ve 13. minutě fauloval Borovka, Meidl poslal ze své levačky další parádní balón do šestnáctky hostů a hlavičkující Jakub Hudeček skóre navýšil – 2:0. Namlsané domácí obecenstvo rázem očekávalo debakl, jenže to se trošku unáhlilo. Po druhé vstřelené brance se hra vyrovnala a růžky, i když jen nepatrně, začal vystrkovat i Jankov. Důkazem toho tvrdá střela Hájka, kterou Kubík vyrazil, následné dvě dorážky zelenobílých zablokovali obětaví zadáci Týna. Domácí hrající tradičně v červeném se do další nebezpečné akce dostali až ve 27. minutě po Hájkově ztrátě na polovině hřiště a rychlým kontrem, který zakončil pálící Račák, jehož dělovku Skála vyrazil. O dvě minuty později poslal do vápna další luxusní nabídku nestárnoucí Meidl, Stoklasa svým zakončením nechal vyniknout Skálu. Osmatřicetiletý gólman Jankova svůj tým podržel ještě v závěru poločasu, kdy chyboval Bohoněk, ovšem následnou Dobalovu střelu k tyči Skála bravurně vytáhl na roh.

Druhý poločas nabídl také několik zajímavých momentů před oběma brankami, stejně tak dva góly. Vše načal v 53. minutě centr z levé strany a Stoklasovo zakončení nad hostující branku. Snižující trefy se Jankov dočkal také po standardní situaci. Hanzlíkův centr prodloužil hlavičkující Kočí do břevna, na správném místě číhal dorážející Matěj Votava, který čtvrtou brankou v sezóně upravil na 1:2. Vrátit Týnu dvougólový náskok mohl hned o minutu později Brom, jak jinak než po rohu, avšak jeho povedenou hlavičku zneškodnil skvělý Skála. Následující minuty příliš nebezpečných situací před oběma brankami nepřinášely, to se změnilo zase až v závěru. Přečíslení Jankova tři na dva skončilo slabou střelou Borovky doprostřed, na druhé straně velmi podobně vyhlížející akci utnul ve skluzu vracející se Honner. Deset minut před koncem se hosté dočkali vyrovnávající trefy, která stála za to. Hanzlík přiťukl balón proti noze střídajícímu Marku Kocianovi, ten se nerozpakoval a střelou z první vymetl šibenici Kubíkovy branky – 2:2. Jankovští sahali po otočce skóre, ovšem více než nadějná akce Hanzlíka s Votavou skončila dobrým zákrokem domácího gólmana. Nakonec mohli všechny tři body zůstat v Týně, respektive v Temelíně. V 90. minutě Jirkovský ignoroval náběh Gutwirtha, jenž dostal luxusní balón od Meidla, avšak tutové akce se zalekl a hostující zařízení netrefil. A když se neujala ani poslední Meidlova standardka v nastaveném čase, odvezl si Jankov velmi cenný bod, jenž ho před zimní pauzou posunul ze sestupující předposlední příčky krajského přeboru.

FK Olympie Týn nad Vltavou – SK Jankov 2:2 (2:0)

Branky: 9. Mezera, 13. Hudeček – 56. Votava, 80. Kocian

ŽK 1:3 (Gutwirth – Borovka, Jirkovský, Hájek)

Střely na branku: 6:6

Střely mimo: 4:2