Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
19. 8. 2023 15:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 3

FK Protivín325
SK Jankov000

Bez jednoho dne na den přesně po jednom roce vyrazili Jankovští v úvodu sezóny k mistrovskému utkání do Protivína. V loňském roce utrpěli debakl 7:2, letos si nevedli o moc lépe. Pětigólový rozdíl ve skóre v neprospěch zelenobílých svítil na ukazateli skóre i tentokrát. Že to svěřenci Ladislava Táborského nebudou mít jednoduché se čekalo už před úvodním hvizdem, a gól inkasovaný ve 20. vteřině duelu na to dal jasné razítko. Po dvou prohrách bez vstřelené branky patří Jankovu poslední místo v tabulce.

Oproti předchozímu utkání chyběla hostům trojice Hanzlík, Točík a Cícha. Do základní sestavy se tak poprvé v kariéře v KP dostali Kocian se Sklářem, po dlouhém zranění kolena se vrátil Tůma. Protivín, který v prvním utkání zvítězil 4:0 v Týně začal naplňovat roli favorita velmi brzy. Po pár vteřinách hry pustil rozhodčí Pečenka hraniční souboj před šestnáctkou Jankova, k míči se dostal Jaromír Vorel a překvapivou střelou poslal domácí tým do vedení – 1:0. V 9. minutě byl Jankov poměrně blízko vyrovnání, kdy po Hüttnerově rohu poskakoval míč nějaký metr před brankovou čárou, ale nikdo z hostujících fotbalistů ho nedokázal dotlačit do branky. Místo toho zanedlouho znovu inkasovali. Po Hájkově ztrátě na útočné polovině přišel bleskurychlý kontr, centr Píchy a přesná hlavička Adama Petra – 2:0. Do střelecké listiny se mohl zapsat i Buko Leroy, avšak po J.Vorlově rohu hlavičkoval těsně vedle. V 38. minutě vyzkoušel Skálovu pozornost z přímého kopu pálící Z.Vorel, jenže na hostujícího gólmana si nepřišel. To se povedlo jeho bratrovi o chvilku později. Jaromír Vorel obdržel přesný pas od Kulíka, na hraně jankovského vápna obešel bránícího Borovku a přesnou střelou k tyči vsítil svou druhou branku v utkání – 3:0.

Další krutá rána pro hostující tým, jenž do druhého poločasu poslal mimo jiné také čtyřicetiletého Martina Řezníčka, přišla v 51. minutě po vlastním rohovém kopu. Ten domácí odvrátili tak šikovně, že se dostali do breaku čtyři na jednoho a to nemohlo dopadnou jinak, než vstřelenou brankou. Petra nejprve Skála vychytal, ale na dorážku Daniela Bečváře už byl krátký – 4:0. V 58. minutě sahal po hattricku J.Vorel, bohužel pro něho po centru z pravé strany hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Když pomineme rohový kop Jankova z 9. minuty, nejblíže ke vstřelení prvního gólu v ročníku byli hosté v 61. minutě, kdy se krásně uvolnil Hájek a na domácí branku vyslal tvrdou umístěnou střelu. Proti však byl mladý gólman Branštýl, který vytáhl skvělý zákrok a nové předsezónní posile radost překazil. J.Vorel, který hrál netradičně z levé strany, předvedl v utkání standardně vysoce kvalitní výkon, podpořený dvěma góly. O ten třetí ho nejprve připravila spojnice a podruhé, v 77. minutě Skála, který zpacifikoval jeho přímý volný kop. Domácí pověstného “bůra” přeci jen docílili. V 82. minutě přišel jeden z mnoha rychlých protiútoků, který v gólovou tečku zakončil Vojtěch Štěpka – 5:0. Suma sumárum, Protivín vyhrál zcela zaslouženě a těší se z prvního místa v tabulce, naopak hosté z Jankova jsou bez vstřelené branky na úplně opačném konci.

FK Protivín – SK Jankov 5:0 (3:0)

Branky: 1. a 40. Vorel J., 18. Petr, 51. Bečvář, 82. Štěpka

ŽK 0:1 (Bürger)

Střely na branku: 12:3

Střely mimo: 6:4