SK Jankov – FK Olympie Týn nad Vltavou 1:0 (0:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
30. 8. 2020 17:00 Krajský přebor 2020/2021 90' 2

SK Jankov011
FK Olympie Týn nad Vltavou000

Po dvou kolech zůstávají v pelotonu krajského přeboru už jen tři týmy s plným počtem bodů. Jedním z nich je Jankov, který využil obě domácí úvodní kola k výhrám a se začátkem soutěže může být spokojen. Po Olešníku dokázal porazit i dobře hrajícího nováčka z Týna nad Vltavou, kterého zlomil jedním gólem, jehož autorem byl v 57.minutě Martin Popelka.

Trenér domácích Petr Kadlec udělal v sestavě pouze jednu změnu. Po operaci třísel absentujícího Bürgera nahradil Kroneisl, jinak složení základní sestavy změn nedoznalo. Na lavičku náhradníků usedla čerstvá posila, devatenáctiletý gólman Daniel Havlíček.

Už v pětatřicáté vteřině musel předvést své umění v domácí brance Komárek. Zasahoval proti Dobalově hlavičce pro dobrém Mravcově centru, ze kterého Olympie vytěžila nakonec pouze rohový kop. Jinak to byl dle očekávání Jankov, kdo se snažil určovat tempo hry. Častěji držel míč a snažil se vymýšlet cestičky k hostující brance, jenže i díky dobré hře hostujících fotbalistů žádná snaha jankovských k úspěšnému cíli dlouho nevedla. Nejaktivnějším v zeleném dresu byl Popelka, který to zkoušel různými způsoby. Rychlostně, hlavou, střelou z vápna, ale ke gólu to nevedlo. A tak si opravdu první gólovou příležitost vypracoval Týn. Ve 33.minutě chyboval na vlastní polovině Kroneisl, čehož využil Dobal, jenže s následnou gólovkou naložil mizerně, čehož si byl sám vědom. Míč skončil metr vedle a Dobal na kolenou s hlavou v dlaních. Na druhé straně mířil do prostoru branky Benda, jenže Kubík si s jeho pokusem doprostřed poradil. Mnohem více práce měl Kubík o minutu později proti unikajícímu Popelkovi, kterého se naštěstí pro hosty ve spolupráci gólmana se stoperem Maxou podařilo zpacifikovat. Po faulu Vařila na Bendu na hraně pokutového území neuspěli jankovští s penaltou, nýbrž s přímým volným kopem. S tím naložil Kollár tak, že pobavil všechny přítomné na stadionu. Míč z jeho pravačky opustil Precis arénu a nikdo ho už nenašel:-))). Chvíli na to po Kroneislově centru neuspěl na zadní tyči koníčkem hlavičkující Beránek. V závěru poločasu se připomněl muž 1.kola Tomáš Houska pěknou tvrdou ranou ze střední vzdálenosti, kterou Komárek vyrazil na roh.

Druhý poločas zahájil pěknou individuální akcí Klíma, který si ve finále narazil míč s Kollárem. Povedenému představení chybělo jen lepší zaměření branky. Rozhodující moment přišel v 57.minutě. Maxova nabídka do pokutového území skončila v rukavicích Jana Komárka. Gólman Jankova rychlým výkopem odstartoval sprinterský souboj Bočka s Martinem Popelkou, který jednoznačně vyhrál domácí útočník, přeloboval možná netakticky vyběhnuvšího Kubíka a rozveselil Precis arénu – 1:0. Po hodině hry zavalila Jankov průtrž mračen, ale i přes vedení domácích to byli právě oni, kdo počítal příležitosti před soupeřovou brankou. Proti střelám Kollára a Kroneisla úspěšně zasáhl Kubík, v 72.minutě odmítl vstřelit svou druhou branku Popelka, který po akci Bendy nedokázal trefit poloodkrytou branku Olympie. Trest mohl přijít deset minut před koncem, kdy se pokoušel lobovat výše postaveného Komárka nejlepší hráč Týna Dobal, jenže domácí strážce branky konečky prstů dokázal balón vyškrábnout na rohový kop. Dobal neuspěl ani o minutu později, kdy střelou z úhlu mířil nad. V 87.minutě musel proti Klímově střele zasahovat Kubík, při kterém stálo štěstí v 90.minutě, kdy Kroneislův přímý volný kop jen těsně minul tyčku jeho branky. Zápas rozhodla jediná branka, u níž asistoval gólman Komárek, který zároveň vychytal čisté konto. Týn nad Vltavou ale houževnatým výkonem nezklamal a naznačil, že bude těžkým oříškem pro mnoho favoritů.

SK Jankov – Týn nad Vltavou 1:0 (0:0)

Branka: 57. Popelka

ŽK 2:2 (Bláha, Klíma – Vařil, Boček)

Střely na branku: 7:3

Střely mimo: 10:4