SK Jankov vs. 1. FC Jistebnice 2:4 (2:0)

Datum Čas Celkový čas
18. 2. 2024 11:00 90'

SK Jankov202
1. FC Jistebnice044

Krásné slunečné počasí a parádní umělka pod krásným Hlubockým zámkem slibovali, že by mužstva Jankova a Jistebnice, která si domluvila historicky první vzájemné utkání, mohla předvést něco ze svého umu a před nedělením obědem potěšit přihlížející diváky. Ruku na srdce, to se ne zcela povedlo, ale fanoušci si i tak přišli na své, jelikož viděli celkem šest branek a velice povedený obrat ve skóre během druhé části zápasu. Jankovští po prohře 2:4 z placu odcházeli viditelně zklamáni, především ze svého předvedeného výkonu.

Jako první se v zápase o slovo přihlásil hostující Stoszek, který v 6. minutě napřáhl k tvrdé ráně uvnitř vápna, ovšem Komárka překonat nedokázal. Jankov poprvé vážněji zahrozil až po čtvrt hodině hry, kdy Bohoněk obloučkem našel v pokutovém území Kočera, jehož zakončení z první se mezi tři tyče nevešlo. Ve 22. minutě se Stoszek vyhnul ofsajdové pasti domácí defenzivy, řítil se sám na gólmana Komárka, jenž ho fantastickým zákrokem vychytal. Pěkný fotbalový moment předvedl na druhé straně Votava, který se zbavil protihráče a prudkou ranou vyprášil Novákovy rukavice. Změnu skóre si přichystal na 31. minutu Aleš Hanzlík, který poslal do šestnáctky střílený centr a ten díky nešťastnému zákroku obránce Popelky skončil v brance – 1:0. V poslední minutě prvního poločasu ještě vylepšil jankovskou pozici Matěj Votava, jenž využil hrubé chyby gólmana Nováka v rozehrávce a přízemní střelou k tyči upravil na poločasových 2:0.

Po změně stran se možná překvapivě hrálo jen podle not účastníka I.A třídy z Jistebnice. Předposlední tým skupiny B hrál s mnohem větší chutí, agresivitou a elánem, než těžkopádní svěřenci Ladislava Táborského. Ty ještě v úvodu držel nad vodou skvělými zákroky zasahující Komárek, který nejprve chytil Stoszekovu dělovku doprostřed branky a o chvíli později vyškrábl na rohový kop Farovu střelu směřující pod břevno. Zaslouženého snížení se hosté dočkali v 61. minutě po akci středem hřiště, na jejímž konci byl skórující David Fara – 2:1. V 69. minutě zahrávali Jankovští rohový kop, místo ohrožení hostující branky ovšem přišel rychlý protiútok, který do zdárného konce nadvakrát zakončil Jan Stoszek – 2:2. Sotva Jankov rozehrál, předvedl další fatální chybu v rozehrávce a nejnebezpečnější hráč Jistebnice Jan Stoszek toho využil k otočení výsledku – 2:3. Mužstvo Jankova působilo hrozným dojmem, nezmohlo se téměř na nic a jeho hra postrádala všechny aspekty týmu, který by se měl na jaře prát o záchranu v krajském přeboru. Místo toho umožňovalo soupeři chodit do otevřené a zcela nefungující obrany. Několikrát od dalších inkasovaných branek uchránil své spoluhráče Komárek, avšak v 82. minutě v pokutovém území fauloval unikajícího Faru a z nařízené penalty pečetil vítězství Jistebnice Pavel Horčička – 2:4.

SK Jankov – 1. FC Jistebnice 2:4 (2:0)

Branky: 31. Hanzlík, 45. Votava – 69. a 70. Stoszek, 61. Fara, 82. Horčička z pen.