Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
28. 5. 2023 17:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 28

SK Jankov134
FC AL-KO Semice213

Krásné počasí, krásný terén, sedmigólová přestřelka, vyvrcholení v nastaveném čase. V utkání 28. kola KP mezi Jankovem a Semicemi bylo živo. Nováček ze Semic třikrát vedl, Jankov třikrát srovnal a v 90. minutě strhl vítězství na svoji stranu. Hattrick vstřelil Aleš Hanzlík, svoji ruku k dílu přidal i Petr Borovka svou premiérovou trefou. Zelenobílí se dočkali třetí jarní výhry.

Jankov v posledních zápasech provázel fakt, že pokaždé z první střely soupeře inkasoval. A neděle nebyla výjimkou. V 7. minutě si navedl míč do střelecké pozice Hanzlík, ovšem zamířil pouze doprostřed branky do připraveného Vondráška. Hosté na svou první střelu čekali do minuty třinácté. Po dlouhém nákopu Holuba a nejistém zákroku Fajtla se míče zmocnil Filip Blažek a umístěnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Ve 22. minutě tentýž hráč po Hanzlíkově sražené střele zahrál v pokutovém území rukou a právě Aleš Hanzlík z nařízené penalty vyrovnal – 1:1. Podruhé se Semice dostaly do vedení ve 31. minutě. Pohnán vyvezl míč, ten se s trochou štěstí odrazil k Petru Valachovi, který ho střelou bez přípravy poslal parádně pod břevno – 1:2. Druhá střela AL-KA = druhý gól.

Do druhého poločasu vstoupili Jankovští tlakem a v 56. minutě sahali po vyrovnání. Hanzlíkův přímý kop vytáhl Vondrášek konečky prstů na tyč, odražený balón se pokusil vrátit do branky hlavičkující Votava, leč prázdnou branku minul. A tak bylo srovnáno až o chvíli později, přesně po hodině hry. Zborník v pokutovém území přidržel Točíka a Aleš Hanzlík proměnil i druhý pokutový kop – 2:2. V 66. minutě se ve vápně uvolnil Hofmann, avšak střelu na zadní tyč nedokázal vměstnat do prostoru branky. Na druhé straně pálil levačkou Řezáč, Skála jeho pokus pohlídal. V 75. minutě se prodral do šance Borovka, jenže Vondrášek mu včasným vyběhnutím skórovat znemožnil. V 79. minutě měl po Borovkově centru gól na noze Honner, bohužel pro domácí sám před gólmanem na malém vápně míč netrefil. A tak přišel trest. Nejprve po skvělé práci Holuba nebyl pro ofsajd uznán gól střídajícímu Marku Valachovi. Ten ale nemusel smutnit dlouho. Zanedlouho ho totiž J. Keclík vyslal do samostatného úniku, který s velkou grácií hostující útočník proměnil – 2:3. Poté se ale štěstí přiklonilo na stranu Jankova. V 83. minutě odcentroval z pravé strany Řepa, balón se po několika odrazech dostal k Petru Borovkovi, který premiérovým gólem za Jankov vyrovnal – 3:3. V 89. minutě nebyl po faulu na Skálu uznán gól Petru Valachovi a v nastaveném čase přišel dokonalý obrat zelenobílých. V 92. minutě poslal od postranní čáry zajímavý balón do šestnáctky Aleš Hanzlík, gólman Vondrášek ho podběhl, možná i vinnou zapadajícího slunce, a ten zapadl na zadní tyč – 4:3. Exligista Hanzlík zkompletoval hattrick, který byl pro něho už druhý v sezóně a hlavně přinesl důležité tři body.

SK Jankov – FC AL-KO Semice 4:3 (1:2)

Branky: 22. a 60. (obě z pen.) a 90. Hanzlík, 83. Borovka – 13. Blažek, 31. Valach P., 81. Valach M.

ŽK 4:4 (Honner, Kočí, Hüttner, Komrska – Zborník, Blažek, Valach P., Vondrášek)

Střely na branku: 8:4

Střely mimo: 4:3