SK Jankov vs. FC ZVVZ Milevsko 0:2 (0:1)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
14. 4. 2024 16:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 20

SK Jankov000
FC ZVVZ Milevsko112

Ani na pátý pokus se fotbalisté Jankova nedočkali prvních jarních bodů. Proti pátému Milevsku ani mnoho šancí neměli. Vzduchotechnici v úvodní pětačtyřiceti minutovce jasně dominovali, ale díky skvělým zákrokům Jana Komárka vedli pouze o gól. Po změně stran byla hra přeci jen už o něco vyrovnanější, avšak domácí svou jedinou velkou šanci neproměnili a v nastaveném čase z breaku inkasovali druhou trefu. Premiéra trenéra Martina Kročáka tak skončila porážkou 0:2.

Jankovská Precis aréna disponuje exkluzivním pažitem, který jednoznačně od prvních minut seděl rychlé a kombinační hře hostujících borců. Ti v poli jasně dominovali, jenže k šancím se dlouho nemohli prokombinovat. A tak v podstatě první zakončení přišlo až ve 23. minutě, ale zároveň to byla šance stoprocentní. Hosté našli skulinu mezi domácími stopery, tam si naběhl F. Hadáček a řítil se sám na Komárka. Domácí gólman zachoval klid, hostujícího záložníka vystál a svůj tým výrazně podržel. Bohužel pro něho za další dvě minuty přišla obdobná situace, Jaroslav Hadáček si ve vápně zasekl Honnera, položil Komárka a do prázdné branky zařídil Vzduchotechnikům vedení – 0:1. Ve 33. minutě přišel přesný centr Součka, J. Hadáček usiloval o svou druhou trefu, ale Komárek opět úřadoval.

V úvodu druhého poločasu došlo na další souboj J. Hadáčka s Komárkem, i v tomto případě vyšel ze vzájemného střetnutí těchto dvou vítězně domácí gólman, který chytal opravdu spolehlivě a držel naděje svého mužstva na bodový zisk. Ona i hra samotná se více vyrovnala a hosté postupně znejistěli. Obrovské šance na vyrovnání se Jankov přeci jen dočkal. V 58. minutě měl po centru Votavy vyrovnání na kopačce Lovička, avšak svým zakončením nechal pouze vyniknout gólmana Hejla. V 78. minutě prokličkoval do vápna až do zakončení střídající Kortan, ale jeho šance skončila jako většina těch hostujících, parádním zákrokem Komárka. Standardní situace se Jankovu příliš nedařily. Výjimkou byla ta z 83. minuty, kdy Bohoněk centrovaným balónem našel Točíka, jehož hlavička skončila těsně vedle pravé tyče. V posledních minutách Jankovští hru notně otevřeli a hráli na obrovské riziko. Toho hosté, jmenovitě Viktor Přibyl, využili v 92. minutě k úniku, kterým pečetili své vítězství – 0:2.

Diváci: 128

Rozhodčí: Kollmann Jaroslav – Vican Miroslav, Šťastný Radek, delegát Přibyl Petr

SK Jankov:Komárek – Beníšek (46. Hütter), Honner (46. Borovka), Kočí, Votava – Jirkovský, Bohoněk, Hüttner, Kočer (46. Vokurka) – Lovička (77. Sklář), Točík

FC ZVVZ Milevsko:Hejl Mich. – Vakoč, Volf, Přibyl – Pich, Marvan, Bártík (86. Hejl Mar.), Hušek (77. Kálal), Hadáček F. (63. Kortan) – Hadáček J. (69. Petřík), Souček (83. Süssmelich)